•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

היתרונות במצלמות אבטחה IP

  כאשר מחפשים מערכת מצלמות אבטחה לבית או לעסק בפעם הראשונה, עולות הרבה שאלות בנושא. חיפוש הנושא באינטרנט הוא ארוך ומייגע. ההחלטה הראשונה והגדולה מכולן בעת עיצוב מערכת מצלמות האבטחה שלנו היא, האם ללכת על מצלמות אנלוגיות או מצלמות אבטחה IP. במאמר זה אנו נתמקד במצלמות אבטחה IP וביתרונות שלהן. לפני שנמשיך הלאה, אני מעוניין לציין מספר מונחים חשובים, "מצלמות אבטחה IP"  ו"מצלמות אבטחה רשת" אשר הם אותו דבר בדיוק אך חשוב להכירם. בשני המונחים משתמשים יצרנים שונים. איך שלא תקראו להן, מצלמות אבטחה IP הן מצלמות אבטחה דיגיטליות שיש להן סרבר רשת פנימי אשר משדר זרימת IP. MEGAPIXEL – מציין את הרזולוציה של מצלמת האבטחה אשר יש לה יותר ממיליון פיקסלים. כל מצלמות המגהפיקסל הן מצלמות IP, אולם, לא כל מצלמות האבטחה מסוג הIP הן מגהפיקסל. עכשיו נשאלת השאלה, "למה ללכת על מצלמות IP?" שתי הסיבות המרכזיות הן רזולוציה ויכולת הרחבה.

רזולוציה

מצלמות אבטחה אנלוגיות היו סביבנו יותר מ60 שנה. בזמן הזה המצלמות השתנו, אבל העברת אותות התמונה נשארה אותו דבר. המצלמות והמקליט עדיין משתמשות בכבל קואקס סטנדרטי ולכבל כזה יש מגבלות לכמות המידע שהוא יכול להעביר. מצלמת אבטחה IP  לעומת זאת משתמשות בכבלי רשת (CAT5 או CAT6) שניהם מיועדים להעביר מידע בקצב הרבה יותר גבוה. הבעיה הנוספת עם מצלמות האבטחה האנלוגיות הוא שהDVR לא רק מקליט את הווידאו אלה גם ממיר אותו לדיגיטלי ודוחס אותו. פעולה זאת דורשת מעבד חזק ולכן ומגבילה את הרזולוציה שבא ניתן להקליט. לעומת זאת, למצלמות IP יש מעבד פנימי מונה בתוכן אשר ממיר את הווידאו ודוחס אותו לפני שהוא נשלח למקליט. לכן למערכת של 16 מצלמות אנלוגיות יהיה מעבד אחד, למערכת מצלמות IP יהיו 17 מעבדים.

התוצאה הסופית של כל זה היא שהווידאו ממערכת IP יהיה ברזולוציה גבוהה יותר מאשר מערכת אנלוגית. הקלטה ברזולוציה גבוהה יותר משמעותה, יותר ווידאו שניתן לשימוש, כלומר, ההבדל בין היכולת לזהות מישהו או שלא. עם כל כך הרבה מוצרים ואופציות הנמצאים בשוק אנו יכולים לשכוח את הנקודה הכי חשובה של מערכת מצלמות האבטחה והיא לספק לנו אינפורמציה. רזולוציה טובה יותר משמעה, עדות טובה יותר ועדות טובה יותר היא המטרה שלנו.

יכולת הרחבה

מצלמות IP יתחברו לרשת (ברוב המקרים דרך נתב) ומשם המידע ייאסף ע"י הNVR באמצעות התוכנה. אין חיבור ישיר בין ה NVR  והמצלמות. גם אין מגבלה פיזית. במערכת DVR אנלוגית יש מגבלה על כמות הערוצים הנכנסים, כלומר עם כמה כניסות BNC נבנה הDVR. כאשר אתם קונים DVR 16 ערוצים ואתם מחליטים שאתם רוצים להתקין מצלמה מספר 17 הדרך היחידה שיש לכם לעשות זאת היא ע"י קניית DVR נוסף. עם מערכת מצלמות IP אתם יכולים פשוט להוסיף עוד מצלמה ע"י הרחבת ההרשאות (במידה וצריך) ולהתרחב ל17 מצלמות. זה יתרון מוסף למערכות אבטחה בינוניות וגדולות.

למערכות גדולות ממש, להן מחוברות עשרות או מאות מצלמות אבטחה, להן מחוברים מספר רב של DVRים במקום אחד, מסבך מאד את עבודת הניטור והחיפוש בחומר המוקלט. זאת לעומת, כאשר הכל נשלט ע"י יחידה אחת. יחידת NVR  יכולה לתמוך במאות מצלמות אבל לרכז את הכל ביחד עבור המשתמש.

יתרונות נוספים

למעלה ציינו את שני הייתרונות הגדולים ביותר למצלמות IP, אשר מספקים תועלת גדולה מאד, אולם, יש מספר יתרונות נוספים להתקנת מצלמות אבטחה IP.

יתרון אחד הוא PoE or Power over Ethernet. למצלמות אבטחה אנלוגיות אין את היכולת הזאת שלמצלמות הIP יש. PoE יחסוך לכם כסף בהתקנה, מעולה אם יש לכם תקציב מוגבל למערכת מצלמות האבטחה. PoE מעביר כמעט הכל דרך כבל הרשת, זה כולל: ווידאו, אודיו, מתח, שליטה בPTZ, אזעקה, ובסה"כ את כל הפונקציות האחרות של המצלמה.

יתרון נוסף הוא שמצלמות הIP משתמשות בכבל CAT5, בעוד המצלמות האנלוגיות משתמשות בכבל סיאמי או מספר כבלים. כבל Cat5 הוא זול יותר מהקבל הסיאמי. ככה שלא רק חסכת על ההתקנה, עם PoE חסכת גם בשימוש בCat5.

בחירת מצלמות IP ולא אנלוגיות, מבטיחה לך אחריות עתידית על הערכת שלך. הכל עובר היום לכיוון של IP. כל השיפורים הטכנולוגים בכל הקשור לווידאו הוא בעולם הIP, ולמערכות אנלוגיות יש פוטנציאל נמוך מאד לשיפור. ברגע שהשגת את הפוטנציאל הזה, הצעד הבא שלך הוא IP. אז אם כבר יש לך מערכת אנלוגית, אתה תצטרך לשדרג בסופו של דבר. מערכות IP תמיד יהיו ניתנות לשדרוג, ככה שלא תצטרך להחליף את המערכת לעולם. 

יצרנים 

מצלמות אבטחה PROVISION - יצרן מצלמות אבטחה ישראלי ותיק

מצלמות אבטחה HIKVISION - יצרן מצלמות אבטחה בינלאומי מוביל

 
 | הום גארד הום גארד  |  מחשבים וטכנולגיה כללי  |  Oct 9, 2017  |  77 Views

תגובות

תגובות
  • אתה צריך להיות מחובר על מנת להגיב במאמר.
 
 
פעולות פריט
תרגום ל: