•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

חוגי אומנות

  • rss
  • הוסף מאמר

חוגי אומנות

אקסיום- גוף האדם בראי האומנות והשפעת החברה על דימוי הגוף

דוד דגן דוד דגן  |  Nov 13, 2011  |  910 Views  |  Read Full
אקסיום- גוף האדם בראי האומנות והשפעת החברה על דימוי הגוף 
האמנות היא רב-תחומית ורב-כיוונית ומתפקדת תוך מעורבות של הצופה, היצירה ומרחבים מגוונים בו מוצגת/ים יצירת/ות האמנות. רבות לפני היווצרות הדת והמדע היוותה האמנות אמצעי להתמודדות עם הסביבה מעבר לשליטתו של האדם; האמנות פעלה כקסם. לפני המצאת הדפוס האמנות לימדה וחינכה. לפני המצאת הצילום האמנות תיעדה אירועים. התפקוד והמטרה של האמנות השתנה בהקשר והחברה בה נוצרה ולחשיפה, גילוי של חומרים, טכניקות, טכנולוגיות.
"האמנות היא אופן אחד בה מתקיימת האמת. באמנות, האמת היא היצירה. אמנות היא אחת הדרכים באמצעותה נוצרת האמת הפוליטית, הדתית, הפילוסופית, החברתית, האישית והמחשבתית" (היידגר 1950 ). במאמרו היידגר מסביר את האומנות במונחים של הוויה ואמת. הוא טוען שהאומנות היא דרך להביע את האלמנטים של האמת בתרבות וכמו כן דרך ליצור אותה. האומנות היא מונח הנפרד מהיצירה ומהיוצר , היא צריכה להחשב בתוך הקונטקס של העולם אליה היא שייכת. האמן יוצר תוך חיפוש אחר האמת הפנימית שלו ושל החברה בה הוא יוצר.
חוקרים רבים בחנו את השפעת האומנות על דימוי הגוף בחברה, מהתבוננות של ...
 

מאמנת אישית – למי ולמה?

כרמי אומרו כרמי אומרו  |  Dec 14, 2011  |  781 Views  |  Read Full
אנשים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ומאוכזבים לנוכח תפקודם בחיים הפרטיים או המקצועיים שלהם. אלה אשר נמצאים בעבודה שאינה מאתגרת אותם או אינה מתאימה ליכולותיהם ולאופיים, או אנשים אשר לא מצליחים לבחור את מסלול הלימודים או את העבודה הנכונה זקוקים לסיוע מקצועי מצד מאמן אישי או מאמנת אישית. במאמר זה נסביר מה ההבדלים בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית, מהם תפקידיהם ולמה הם נועדו.
מאמנת אישית או מאמן אישי?
על פניו, אין כל חשיבות למינו של המאמן האישי או המאמנת האישית, זאת נוכח העובדה ששניהם פועלים על פי אותם עקרונות שמנחה האימון האישי. הבחירה בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית תהיה נתונה בידיהם של המתאמנים בלבד, ותהיה על פי ובהתאם להעדפותיהם האישיות. מי מהמתאמנים שירגיש נוח יותר לפרוש את קשייו ורצונותיו בפני מאמן אישי זכר, רשאי לבחור לו מאמן אישי. לעומת זאת, מי ירגיש חופשי יותר ונינוח יותר להציג את תחושותיו ושאיפותיו בפני מאמנת אישית נקבה, רשאי גם הוא לבחור לו מאמנת אישית.
מה תפקידה של מאמנת אישית?
מאמנת אישית תפקידה לסייע לאלו הזקוקים להכוונה כלשהיא בחייהם, הן בחיים הפרטיים, הזוגיים והחברתיים והן בחיים ...
 

ניו ויזן מדיה

עידו עידו  |  Jan 27, 2012  |  883 Views  |  Read Full
ניו ויז'ן בית דפוס של העתיד
 
ניו ויז'ן הוא לא סתם בית דפוס. אם אומרים לאנשים רבים את המושג בית דפוס יש כאלו אנשים שעולה בראשם תמונה של מכונות הדפסה ישנות ובלויות. האמת היא שבתי דםוס בעבר היו בתי דפוס מיושנים שבעיקר הדפיסו בהם עיתנוים ומוצרים לפירסום.
היום שאומרים בית דפוס אומרים ניו ויז'ן. ניו ויז'ן מדיה היא דוגמא חיה לבית דפוס חדשני ומקורי. כל לקוח שנכנס לניו ויז'ן נהנה מחווית קניה של מוצרי דפוס חדשניים. זה לא סתם שניו ויז'ן הוא בית דפוס מצליח שלקוחות רבים בתל אביב נהנים מהשירות שלו.ניו ויז'ן מצליח כל פעם מחדש לתת ללקוחות את השירות הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר. על ידי הדפסה של מוצרי דפוס אייכותיים ניו ויז'ן מצליחים לשמור בצורה הדוקה על שוק הלקוחות שלהם שלא מוותר עליהם.
בניו ויז'ן אפשר לראות שיטות חדשניות להדפסה של מוצרים. מגנטים, פליירים וכרטיסי ביקור מודפסים בצורה החדשנית ביותר ובמהירות הדפסה גבוהה מאוד. אם לקוחות יבואו לניו ויז'ן להיתבוננן למשל בתהליך הפקה של מגנטים הם יוכלו לראות תהליך שנראה תהליך מורכב. כאשר לקוחות מזמינים מגנטים מניו ויז'ן הם בעצם מזמינים מוצר שתהליך ההפשה שלו ...
 

טיפול באמנות – לשלב בין כלים יצירתיים לגישות טיפוליות נוספות

דניאל דניאל  |  Jan 31, 2012  |  957 Views  |  Read Full
 
 
 
טיפול באמנות, המוצע על ידי מטפלים מוסמכים, משלב בין גישות פסיכולוגיות שונות לבין כלים יצירתיים בתחום האמנות. טיפול באמנות מתאים לכל אחד, לצעירים, לנוער ולמבוגרים, והוא כולל תהליך טיפולי, המותאם למצבו של המטופל. יש מכללות שונות בארץ המציעות מסלול של לימודי טיפול באמנות, מסלול לימודים ייחודי, המספק את כל הכלים הנדרשים על מנת להשתלב בתחום זה כמטפלים בתום הלימודים.
 
 
טיפול באמנות בעזרת כלים שונים
 
תרפיה באמנות נעשית תוך שימוש במגוון של כלים שונים, חלקם מילוליים וחלקם אינם מילוליים. באמצעות טיפול ייחודי זה נחשפים תחושותיו, מחשבותיו ורגשותיו של המטופל וכל זאת במרחב נעים, בטוח ומוגן. טיפול באמנות מאפשר למטופל לבטא עצמו במקומות שקשה לו, וכל זאת בעזרת היצירה האמנותית עצמה. במקרים בהם התקשורת המילולית איננה קלה או נוחה, בוחר המטפל בגישה טיפולית זו, המהווה סוג אחר של תקשורת, ומאפשרת לבחון את תחושותיו של המטופל ממקום אחר.
 
מכיוון שליצירה עצמה כוח רב מאד, הן בכל הקשור לביטוי העצמי והן באשר ליכולתנו לרפא את עצמנו, טיפול באמנות משלב אלמנטים יצירתיים שונים, הכוללים כלים אמנותיים מגוונים. ...
 

טיפים לבחירה של ארונות הזזה

דניאל דניאל  |  Feb 2, 2012  |  809 Views  |  Read Full
 
 
 
מחפשים ארון חדש? מאבדים את עצמכם לדעת בתוך מבחר הדגמים, טווחי המחירים ומגוון המותגים? קניית ארון הזזה חדש, אם אינה נעשית במתודה נבונה, יכולה לא רק להמשך יתר על המידה, אלא גם להיות למעייפת ומעיקה. הנה כמה עצות וטיפים שיש בהם בשביל להקהל על הליך בחירתו של הארון האידיאלי.
 
איך בדיוק לבחור ארונות בשיטה נבונה?
 
קודם כל, יש להגדיר את המטרה לשמה נקנה הארון ואפילו להגדיר את היעד בבית בו הארון אמור להיות ממוקם. ארונות לאמבטיה הינם לרוב זעירים מעבר מגודלו של ארון רגיל ומטרתם לאכלס מגבות, גלילי נייר טואלט ואביזרי מקלחת נוספים. ארון אמור להיות גדול מספיק ככה שיוכל לארח לא רק את בגדי הילדים, אלא בנוסף את יתר החפצים שילדים אוהבים לטחוב אל מול תוך הארון, ובלבד שהחדר ייראה מסודר למעלה מזה. כמו נכון, רצוי שהמראה שלו יהיה בסיסי ועדין, באופן זה שהארון ישתלב כמו שצריך בחדר הילדים. ארון לחדר השינה בניגוד לכך לרוב נראה אלגנטי והוא מכובד במיוחד, מאחר ועליו לאכסן עשרות אלפי בגדים (לזוג) ו חפצים מסוימים שלולא הארון הם כמובן התפתחו מסתובבים בבית: מזוודות, ארגז כלי משרה, אלבומי תמונות משפחתיים וכו'.
 
...
 

מזיקים בבית? הזמינו שירות הדברות עוד היום!

osher osher  |  Feb 5, 2012  |  661 Views  |  Read Full
מי מאיתנו יכול לסבול את העובדה שתיקנים או זוחלים כלשהם מסתובבים להם בבית, במטבח שלנו, מתחת למיטה שלנו וכו'? הרי אף אחד מאיתנו לא אוהב את החיות הללו וממש לא מעוניינים בקרבתן ובכדי למנוע את הופעתן יש עלינו להזמין שירות הדברות.
מהיכן מזמינים שירות הדברות
מעוניינים להזמין שירות הדברות מקצועי? בראש ובראשונה רצוי שתדעו שיש כמה סוגים של הדברות: הדברות לתיקנים, הדברות לעכברים ועוד ובכדי לקבל את התוצאה המושלמת מכל תתייעצו עם המדביר לפני התחלת העבודה. כמו כן, רצוי לפני הזמנת הדברות לקבל המלצה על שירותי הדברות מקצועיים מחברים/משפחה שכבר הזמינו בעבר או להיעזר בהמלצות באינטרנט של לקוחות שהזמינו כבר שירותי הדברות בעבר.
ריסוס תיקנים על ידי בעלי מקצוע מיומנים בלבד
הדבר הראשון שעולה לרובנו בראש כשאנו חושבים על תיקנים זה פחד, שכן, לא משנה כמה ננסה להחדיר לעצמנו לראש שהם רק ג'וקים ואולי יותר מפחדים מאיתנו, אנו תמיד נפחד מהם הרבה יותר. מצאתם תיקנים בבית? זה בדיוק הזמן להזמין ריסוס תיקנים על ידי בעלי מקצוע מיומנים בלבד!
רבים מהאנשים מחליטים לבצע ריסוס תיקנים באופן עצמאי ולא לוקחים בחשבון כי ללא הסמכה ...
 

דגשים לבחירת חברה שתבצע עבורנו פינוי ירושה

osher osher  |  Feb 19, 2012  |  826 Views  |  Read Full
 
קצת על תהליך של פינוי ירושה
פינוי ירושה הוא פעולה שלצערנו הרב על כולנו יהיה לבצע בשלב מסויים בחיים. פינוי ירושה הוא למעשה הפעולה שעלינו לעשות כאשר אחד מהאנשים הקרובים לנו הולך לעולמו ומותיר אחריו נכס או נכסים שצריך לפנות לטובת השכרה או מכירה עתידית. כשאנו נמצאים עם שכול טרי בלב, קשה לנו לגשת ולהתעסק בענייני פינוי דירה, מיון חפצים של הנפטר וכדומה ועל כן ישנן חברות שמבצעות פינוי ירושה ומתעסקות בכל הדרוש עבורינו. פינוי ירושה זה תחום שכולל כמה פעולות מלבד פינוי הנכס עצמו בפועל. למשל, מיון חפצי הנפטר, ניקיון הדירה, סידור מסמכים וכדומה. פינוי ירושה הוא עניין רגיש ביותר נוכח כל הסיטואציה שעוטפת אותו ועל כן חשוב מאוד למצוא את החברה שתדע להיות רגישה לכל מצוקותינו, שאלותינו ובקשותינו כלפיה בכל עת. חשוב מאוד לבחור חברה שתבצע עבורנו פינוי ירושה על סמך הותק שיש לה בתחום וכמו כן על סמך המלצות וחוות דעת של קרובים או באתרי האינטרנט.
 
דגשים לאיתור חברות מוצלחת שתבצע עבורינו פינוי ירושה
פינוי ירושה הוא כאמור תהליך הכולל בתוכו כמה פרמטרים והחברה שנבחר שתבצע עבורינו פינוי ירושה צריכה להיות מקצועית בכל ...
 

טיפולים מונעים וטובים בעזרת הילס סופר פרימיום

סתיו כהן סתיו כהן  |  Mar 25, 2012  |  844 Views  |  Read Full
 
בעלי חיים אינם מצחצחים שיניים מדי יום ביומו, ונזקקים לפיכך לטיפול מונע שישמור על בריאות השן והפה. קיימים בשוק מגוון עזרים המיועדים לשמירת שיניים וחניכיים אצל בעלי חיים, טבליות לעיסה בריח מנטה, משחות ומברשות שיניים המיועדות לחיות מחמד, עצמות ללעיסה ועוד. טיפול יעיל עד מאוד בשמירה על בריאות הפה, מניעת ואף פירוק אבן שן, הוא מזון רפואי לחתולים וכן מזון רפואי לכלבים, המסייעים לעכב התפתחות אבן שן ואף תורמים לפירוק אבן שן קיימת.
 
היגיינת הפה מונעת אבן שן ודלקות
ככל שהשיניים בפיה של חיית המחמד שלכם צפופות יותר, כך יהיה הטיפול בפיה מורכב ומסובך יותר. לגזעי כלבים וחתולים בעלי לוע ישר וארוך, יש בדרך כלל שיניים ישרות ומסודרות שקל לשמור על ניקיונן בטיפול יום יומי. הדבר שונה אצל גזעי חתולים וכלבים שניחנו בפה קטן ואף פחוס (פקינז, פאג סיני, חתול פרסי). אצל הגזעים הללו, השיניים בדרך כלל אינן ישרות ומחייבות משנה זהירות בכל הקשור לשמירת היגיינת הפה וטיפול יומיומי בשימור השן ובריאות החניכיים.
 
בעיות חניכיים ושיניים
בריאות הפה והשן אצל חיות מחמד, הם נושא עדין המחייב טיפול ומעקב קפדניים. חתולים וכלבים ...
 

עיצוב אמבטיה

חיים כהן חיים כהן  |  Mar 28, 2012  |  905 Views  |  Read Full
עיצוב אמבטיה והתאמתם לחלל ייעודי בבית הפרטי – בין אם במסגרת שיפוצים ובין אם במסגרת בנייה חדשה, הוא מיומנות הדורשת הבנה והיכרות מעמיקה לא רק עם הצדדים היצירתיים של העיצוב – כמו סגנונות ארכיטקטוניים ועיצוביים שונים, אלא גם עם תחום התמחות חשוב לא פחות: הנדסת אנוש, שנועדה לתת מענה ופתרונות חכמים שיקלו על ההתנהלות במטבח ויהפכו אותה יעילה, נוחה ומהנה יותר. בנוסף לשני מרכיבים אלה של עיצוב אמבטיה, מתווסף כמובן הצורך להתאים את סגנון המטבח החדש לסוג הריהוט ומכשירי החשמל שאתם מעוניינים להשתמש בהם כבסיס לאמבטיה ולטיח אקרילי . הקפדה על עיצוב אמבטיה תוך הצמדות לסטנדרט גבוה בשלושת המישורים הללו, תאפשר לכם להגיע לשימוש באלמנטים כמו שיש לאמבטיה המושלם עבורכם.
אבן קיסר מספקת אבני קוורץ לכל מטרה
 
 

טיפים לבחירה של ארונות הזזה

דניאל דניאל  |  Mar 31, 2012  |  832 Views  |  Read Full
רוצים ארון חדש? מאבדים עצמכם לדעת בתוך מבחר הדגמים, טווחי המחירים ומבחר המותגים? קנייה של ארון חדש, אם איננה מתבצעת בדרך חכמה, יכולה לא בהכרח להתארך יתר על המידה, אלא גם להיות למתישה ומעיקה. הנה מס' טיפים ועצות שיש בהם בכדי להקהל על תהליך הבחירה של הארון המושלם.
כיצד לבחור ארונות בדרך חכמה?
לפני הכל, ישנן להגדיר את המטרה לשמה נרכש הארון ואף להגדיר את המקום בבית בו הארון אמור להיות ממוקם. ארונות לאמבטיה הינם לרוב זעירים מעבר מגודלו של ארון שגרתי ומטרתם לאפסן מגבות, גלילי נייר טואלט ואביזרי מקלחת נוספים. ארון אמור להיות גדול מספיק כך שיוכל לארח לא רק את בגדי הילדים, אלא בנוסף את יתר החפצים שילדים אוהבים לטחוב כלפי תוך הארון, ובלבד שהחדר ייראה מסודר למעלה מזה. כמו למשל כן, כדאי שהמראה שלו יהיה פשוט ועדין, כך שהארון ישתלב כמו שצריך בחדר הילדים. ארון לחדר השינה בניגוד לכך לרוב נראה אלגנטי והוא מרשים ביותר, מאחר ועליו לאפסן המון בגדים (לזוג) ו חפצים מסוימים שלולא הארון הם כמובן הוקמו מסתובבים בבית: מזוודות, ארגז כלי עבודה, אלבומי תמונות משפחתיים וכו'.
החברות בארון עשוי לענות לענייננו על ...