•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

חקירה וחוקרים

  • rss
  • הוסף מאמר

חקירה וחוקרים

Bolesh- ביטחון וחקירות

דוד דגן דוד דגן  |  Jun 19, 2012  |  571 Views  |  Read Full
Bolesh-  ביטחון וחקירות
 
 
ביטחון וחקירות צועדים במקרים רבים זה לצד זה, כל שכן כשמדובר בחקירות פרטיות המבוצעות על ידי בלש פרטי. פעמים רבות עולה הצורך בהענקת שירותי ביטחון תוך ובמקביל לקיום החקירה, לדוגמא בעת פרשיות המתרחשות במגזר העסקי והממשלתי, ולעיתים גם האישי- במקרה שזו יוצרת איום ממשי על הלקוח המבקש את סיועו של חוקר פרטי.
אילו שירותי ביטחון יכול להציע משרד חקירות פרטי?
בארצנו קיימים משרדי חקירות המציעים שירותי ביטחון בדמות שומרים ומאבטחים, אך כאן המקום לציין כי גם השימוש בטכניקות מעקב סמוי ואיסוף המידע, אשר נעשים על ידי כלל החוקרים הפרטיים, מעניקים מעין ביטחון עבור הלקוח. כך, התקנת מצלמות או אמצעי האזנה יכולה במקרים רבים למנוע דבר עבירה טרם שזו אף התבצעה, ובמקרים אחרים לסכל פעולה בעת ההתרחשות עצמה.
כיצד ניתן לרכוש שירותי ביטחון וחקירות?
בראש ובראשונה, יש לבחון את מאפייני הצורך בביטחון. כך, במקרה שנסיבות הפרשה דורשות אבטחה פיסית- יש לפנות למשרד חקירות המציע שירות נלווה של מאבטחים, או לשכור את שירותיו של החוקר הפרטי לצד זה של המאבטח המקצועי. במקרה שאותו צורך בביטחון מסתכם בפעילויות ...
 

חקירת בגידה

דוד דגן דוד דגן  |  Sep 19, 2012  |  587 Views  |  Read Full
 
חקירת בגידה
 
אחוז הגירושים ההולך וגדל עם השנים במדינת ישראל,מראה די בבירור על אחוז גדול של מערכות זוגיות הנמצאות במשבר, ועל יותר ויותר פרטים אשר נפגעים באופן ישיר מהמצב.
לא אחת מוצא את עצמו אחד מבני הזוג כשהוא חושד שמשהו אינו מתנהל כשורה, SMS בשעה לא קונבנציונלית, חזרה מאוחרת מהעבודה. כול אלו מהווים תתי רמזים למה שמתגלה לעיתים כבגידה.
 
מהי חקירת בגידה?
חקירת בגידה אלו הם למעשה שורת פעולות ומעקבים פרטיים וחשאיים שמטרתם למצוא ראיות מפלילות כלפי האדם אותו ביקש הלקוח להפליל.את החקירה מבצע משרד החקירות הפרטי באמצעות חוקרים מורשים העומדים לרשותו,אשר בשורה של מעקבים סמויים וחשאיים מוציאים עבור את הלקוח את האמת לאור. בין אם נכונה ובין אם לא, מפעיל משרד החקירות את האנשים המיומנים ביותר והמקצועיים ביותר בתחום.
 
למי מתאימה חקירת בגידה?
לא כול זוג במשבר צריך ישר לפנות לחוקר פרטי. הצורך בחקירה פרטית עולה בשלבים הרבה יותר "מתקדמים" של הבעיה בזוגיות. לרוב כאשר בן/בת הזוג אינו/ה מרבה לשתף פעולה והחשד עולה יותר מפעם אחת יש את האפשרות לשכור את שירותיו של החוקר הפרטי.
גם אנשים הנמצאים בתהליכי ...
 

חקירה פרונטאלית

דוד דגן דוד דגן  |  Dec 10, 2012  |  502 Views  |  Read Full
חקירה פרונטאלית
 
מרבית מהעבודה של חוקר פרטי נעשית בצורה חשאית, בעזרת מעקב דיסקרטי אחר חשוד, צילום סמוי של פעולות, השגת מסמכים וראיות מבלי שייודע כי הם בחזקתו של החוקר הפרטי והקלטות של וידויים מפלילים.  במקרים בהם רוצה הלקוח להשאיר את העניין בינו לבין החשוד ולפתור את העיניין בניהם מתקיימת גם חקירה פרונטאלית
 
מהי חקירה פרונטאלית?
חקירה פרונטאלית היא חקירה בו מזומן החשוב למשרד חקירות שאסף  את הראיות כנגדו ושם הוא נחקר מול חוקר פרטי בכיר כאשר כל הראיות מוצגות לפניו. מטרת החקירה הפרונטאלית היא לגרום לחשוד להתוודות בדברים שעשה ולהסביר את מהותם של הראיות שהובאו נגדו על מנת לקשור קצוות לא פתורים. במקרים של גניבה החקירה הפרונטאלית עוזרת בגילוי מיקומם של הפריטים הגנובים והחזרתם לבסוף לבעליהם.
 
מתי מתבצעת חקירה פרונטאלית?
חקירה פרונטאלית מתבצעת במקרים בהם אין זמן לעבור את כל הליכי המשפט והגשת התלונות במשטרה וזאת לרוב במקרים של גניבות בהם יש לעלות על עקבות הרכוש לפני שיתפזר ברחבי הארץ. החשודים מעדיפים לרוב להודות בפני חוקר פרטי ולא להסתכן בהגשת תלונה במשטרה ופתיחת תיק פלילי נגדם ולכן חקירות ...
 

חוקר פרטי- רק למקצוענים

להב מעודה להב מעודה  |  Jan 9, 2013  |  493 Views  |  Read Full
 
חוקר פרטי- הכלה השודדת
אתה אבא טוב. עובד במשרה מלאה בחברת סטארט אפ. קורע את התחת. קם מוקדם בשש בבוקר, מתארגן, מכין סנדוויצ'ים לילדים, לוקח את שלושתם לבית הספר ומייד ממשיך אל העבודה. בערב, אתה שב לביתך עייף. אתה חוזר בסביבות שעה שמונה או תשע, רוצה לחייך לאשתך, לחבק אותה ואת הילדים- הרי בשביל מי אתה קם כל יום עובד וטורח? בשבילך? הרי לך מספיק בית קטן, מעולם לא אהבת כסף באופן יוצא דופן. זה הרי הכל בשבילם. אבל לאחרונה, כאשר אתה חוזר הביתה, היא עוד בחוץ. יוצאת. הילד אומר לך שאמא הלכה עם חברה לבר, לסרט עם ידיד, למסיבת קולגות בעבודה. היא אמנם השאירה לך עוף ושעועית במקרר, אבל, האם בשביל זה התחתנת?
 אתה חושד בה. זוהי האמת. כמה שזה עצוב ואפילו בלתי נתפס. כאשר אתה חושב על השמלות, הבילויים וריח היין האדום אשר נודף ממנה פעמים כה רבות אתה מתלבט. כן? זה מתאים לך? באמת תשכור חוקר פרטי?
חוקר פרטי- כי צריך לדעת מה קורה לה בלילות
כן. תשכור בלש פרטי. משרד חקירות מהימן יבצע בשבילך את כל המעקבים הנחוצים. בעזרת חקירות פרטיות ניתן יהיה לתפוס את האשה על חם. חקירות אלו מתבצעות בעזרת תוכנות מחשב מיוחדות. ...
 

חוקר פרטי- תבדוק בבקשה. להלן המקרה

להב מעודה להב מעודה  |  Jan 13, 2013  |  457 Views  |  Read Full
 
חוקר פרטי- הלקוח בעייתי
עורך דין גלר נראה לאשתו זועף מאוד במהלך השבועות האחרונים. היא ידעה לזהות את סוג הכעס הזה והבינה כי לא מדובר בכעס אשר מופנה כלפיה או כלפי בן משפחה אחר. כמו כן, היא ידעה כי לא היה מדובר בכעס על חבר. כמו נשים טובות רבות אחרות הרגישה אשתו כי מדובר בכעסים אשר קשורים לעבודתו של בעלה וכמנהגה הקבוע, לא חיטטה ולא שאלה דבר. היא הניחה כי אם ירצה בעלה לשתף אותה הוא יעשה זאת מרצונו וללא העידוד שלה.
לאחר שעבר עוד שבוע בו פניו של מר גלר רק הוסיפו להתארך, סיפר לה בעלה את אשר עבר עליו. "את זוכרת את הלקוח ההוא שלי, זה עם החברה הגדולה בחוץ לארץ"? שאל מר גלר. "כן" ענתה אשתו והתיישבה לידו על הכורסא האדומה. מר גלר המשיך וסיפר לה כי הוא עובד על המקרה הלא פשוט של אותו הלקוח זה זמן רב והלקוח חייב לו כספים רבים אך אינו משלם. "הוא טוען כי ירד מנכסיו", אמר מר גלר המדופרס והוסיף כי הוא אינו יודע מה לעשות. הוא עייף מידי מכל המאבקים שהוא מנהל בשביל הלקוחות ואין לו דיי כוחות להלחם גם בלקוחותיו שלו.
 אשתו הקשיבה לו בשלווה ואמרה לו כי תחשוב על פיתרון ושרק ייתן לה כמה ימים. מר גלר לא חשב שאשתו ...
 

כל אחד צריך פרטיות- חוקר פרטי

להב מעודה להב מעודה  |  Feb 5, 2013  |  462 Views  |  Read Full
 
חוקר פרטי- לרובד אישי
כל הורה שואף שיהיו ילדיו אחים טובים, קרובים ושיעזרו זה לזה אך לא תמיד מצליח הדבר להתקיים. בין האחים יקיר ועינת לא היו היחסים קרובים מעולם. מחלוקות כספיות והשוואות שונות תמיד חצצו ביניהם ואף השפיעו על חייהם בתחומים רבים. מרירות של שנים גרמה להם להתבגר ולהפוך להיות אנשים קשוחים וקשים ביותר. הם לא בטחו באיש מלבד עצמם. השניים אומנם הקימו משפחות, אך החגים נחגגו בצורה פרטית ובאופן נפרד זה מזה. 
יקיר ועינת גרו בוילות מפוארות – יקיר גר ברעננה ועינת התגוררה ברמת גן, לא היה חסר להם כסף ,כן הייתה חסרה להן שלווה. השניים שיגעו והטרידו את הוריהם מבוקר ועד ערב  בעודם מבקשים מהם כספים רבים. כל אחד מהאחים ניסה לקבל יותר כספים מהשני.
גריגור ונירה ההורים, לא חוו נחת מילדיהם וכל שיחה אופיינה במתח קר. מתח זה ניתן היה  לשבירה באמצעות סכין.
יום אחד לא יכל יותר גריגור לסבול את המצב והזמין חוקר פרטי לביתו. הוא חשד כי ילדיו מנסים לצטט לשיחות האישיות שלו ולהקשיב כאשר הוא מדבר עם כל אחד מהם בנפרד.
חוקר פרטי- הם משגעים אותי
גריגור התייעץ עם גורמים שונים והחליט לפנות אל משרד חקירות בעל ותק ...
 

איך מבצעים שחזור מידע חקירתי?

רוני קלפר רוני קלפר  |  Feb 16, 2013  |  419 Views  |  Read Full
 
כל אדם מאחסן על גבי הזיכרון של המחשב ושל הסלולרי שלו כמות עצומה של מידע. במידה ואותו אדם חשוד בביצוע עבירה כלשהי - לרוב החוקרים ינסו להגיע אל מידע שיצביע על צעדיו ותכנוניו האחרונים, ומכיוון שהמחשב ממלא חלק משמעותי בשגרת היום יום - שימוש במידע שעליו הוא חלק בלתי נמנע שאף יכול לסייע להרשעות או לזיכויים. עם זאת, רוב האנשים ימחקו מידע מפליל ולא יסתכנו בהשארתו על גבי המחשב, כך שתידרש עבודת שחזור מידע כדי לאתר את אותם נתונים וקבצים. זהו הרגע בו נכנסים לתמונה מומחי חקירות מחשב, שיוכלו לבצע שחזור חקירתי כדי להגיע אל המידע הנדרש. רבים משתמשים בשירותי שחזור חקירתי - בהם גם משטרת ישראל שמסתייעת במומחי שחזור מידע כדי להשיג ראיות.
עם זאת, יש להדגיש כי לא תמיד מומחים אלו יסכימו לבצע שחזור חקירתי. כל עבודת שחזור רשאית להתבצע רק עם הסכמתו של בעל רכיב האחסון שבטלפון או במחשב, או לחילופין עם צו בית משפט. מכיוון שהחוק אוסר על איסוף מידע מפליל בלי אישור בשל הפגיעה בקניין הרוחני, מומחים לא יסכימו לבצע שחזור חקירתי ללא אישורים מתאימים. יתרה מכך, ללא האישורים הנדרשים, גם אם תגיעו למידע מרשיע, בית המשפט ...
 

חקירות אישיות- קבל את מה שמגיע לך

להב מעודה להב מעודה  |  Apr 2, 2013  |  448 Views  |  Read Full
 
חקירות אישיות- הילחם על זכויותייך
אנשים רבים ביניהם בעלי מקצוע, בני זוג, הורים, חברים, קולגות ועוד עשויים להיקלע למצבים לא נעימים בחיי היום יום. בעלי המקצוע למשל עשויים להיקלע אל משברים כספיים. סיטואציות שכאלו עשויות להיווצר לאחר שעבדו אנשי המקצוע למען הלקוחות, סיכמו עימם על מחיר עבור עבודתם ולא זכו לקבל את הכסף אשר מגיע להם. הלקוחות עשויים לטעון כי ירדו מנכסיהם, כי הם נמצאים בתקופה לחוצה מבחינה כספית ועוד שלל תירוצים נוספים. 
  גם בני זוג לא מעטים עלולים להיקלע למצבים לא נעימים בהם יחשוד אחד מבני הזוג כי האחר בוגד בו. לחילופין, עשויים הורים לילדים לחשוד כי מתבצע דבר מה שלא כשורה בגן הילדים, בבית הספר ועוד. ניתן לטפל בכל המצבים הללו ובעוד רבים אחרים באמצעות ביצוען של חקירות אישיות.
חקירות אישיות- לכל מכה- פיתרון
כל המצבים הללו ידרשו מהחושדים לפנות אל משרד חקירות. משרד זה ישלח חוקר פרטי אל השטח. אותו החוקר יבצע חקירות פרטיות, מעקבים שונים, יבדוק האם חשדות שונים הינם נכונים, האם באמת ישנה בגידה באחד מבני הזוג, האם אותו הלקוח אשר טוען כי ירד מנכסיו אכן דובר אמת ועוד.
כמו כן עשוי בלש ...
 

משרד חקירות- האהבה שלה

להב מעודה להב מעודה  |  Apr 7, 2013  |  500 Views  |  Read Full
 
משרד חקירות- מתחת לאף
מיכל אהבה את דורון מאוד. הם היו נשואים כבר שמונה שנים ומאז שהתחתנו היא הפכה להיות אדם הרבה יותר שמח ומאושר. הבדידות איתה התמודדה מרבית חייה נמוגה ורגשות טהורים מילאו את ליבה וגרמו לפניה לחייך. מיכל לא הייתה בחורה חשדנית, לא מרירה ולא צינית ומרוב שהייתה מסונוורת לא ראתה את מה שהתרחש ממש מתחת לאף שלה.
כבר בשנתם הרביעית החל דורון לבגוד בה עם המזכירה הראשית שלו. דורון היה רואה חשבון בכיר במשרד מצליח ברמת גן ומשום שהייתה לו הרבה עבודה, לא הייתה מיכל חושדת בו כאשר היה חוזר בשעות מאוחרות. החשד החל לעלות בה רק לאחר הרבה מאוד זמן ורק לאחר שגילתה כי בעלה של חברה טובה שלה בגד בה. אז נפתחו עיניה. היא החלה לזהות כי בעלה חוזר הביתה במצב רוח שמח במיוחד בימי שלישי בערב, כי הוא דואג להביא לה פרחים כל יום חמישי אחת לשבועיים, וכי ריח מתקתק ביותר נודף ממנו לאחר ערבים שונים בחברה. כמו כן הבחינה מיכל בכך שהפלאפון שלו תמיד נמצא על שקט.
משום שחשדותיה החלו להתגלגל בראשה והפכו לכדור שלג מעיק ומאיים, החליטה מיכל לפנות אל משרד חקירות בכדי לשים את הדברים בצורה ברורה וסופית על השולחן. לשאול ...
 

חקירות בתחום האישי– מתי שוכרים חוקר פרטי?

להב מעודה להב מעודה  |  May 19, 2013  |  451 Views  |  Read Full
 
פנייה אל חוקר פרטי הופכת לגיטימית כאשר ישנה פגיעה בזכויות האישיות שלכם או דרישה לבדיקת רקע. חקירות פרטיות מתבצעות על ידי חוקרים פרטיים בעלי רישיון מתאים והכשרה מקצועית. לא כל אדם יוכל לבצע חקירה פרטית בעצמו. משרדי החקירות מציעים סיוע באיתור נעדרים, חקירת בגידות, מעקבים, מודיעין עסקי, הפרת זכויות יוצרים, מודיעין עסקי, איתור כספים או יורשים ועוד. חוקר פרטי מנוסה יוכל למצוא פתרונות יצירתיים ולסייע גם במצבים בהם נראה כי אין כל מוצא.
אם מתעורר בכם חשד כאשר אתם פוגשים משקיע פוטנציאלי לעסק, את בן הזוג החדש של הבת או לקוח שמעוניין לחתום על עסקת רכישה לא ריאלית, יש מקום לחקירה פרטית. פנייה אל משרד חקירות בשלבים מוקדמים תוכל למנוע עוגמת נפש. תחושות הבטן שלכם ככל הנראה מוצדקות, החשד לא מתעורר ללא סיבה. כבר לאחר חקירה ראשונית לאיסוף נתונים, יוכלו רוב החוקרים כבר לספק חוות דעת התחלתית, במטרה לאפשר לכם להחליט האם להמשיך בחקירה.
חקירות פרטיות לאיתור תרמיות
מהפכת האינטרנט הפכה את השמירה על הפרטיות, הרכוש וזכויות היוצרים מורכבת יותר. אפשר לאבטח מידע ברשת האינטרנט, אך ישנם לא מעט אנשי מחשבים שיודעים ...