•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

עורכי דין

  • rss
  • הוסף מאמר

עורכי דין

מתי ומדוע צריך אישור אפוסטיל?

אקסטרה קידום אתרים אקסטרה קידום אתרים  |  Nov 1, 2011  |  1432 Views  |  Read Full

 
 
אפוסטיל נותן תוקף משפטי למסמכים ציבוריים שונים. בארץ קיימים שני סוגי חותמת אפוסטיל. אחד המאשר את היותו של המסמך חתום על ידי נוטריון הסוג השני מאשר את תוקפו של המסמך עצמו. אישור אפוסטיל שנותן נוטריון הוא אישור שמשמעותו שהמסמך שהוצג לפניו תקין, אותנטי וכי זהות החתום עליו אומתה.
מהו אישור אפוסטיל ?
אפוסטיל הוא  אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה, הוא מאשר כי התעודה רשמית, מקורית, שהונפקה על ידי אחת מרשויות המדינה, הוא גם מאשר את סמכות הנוטריון לאשר מסמכים אלו, כי הוא אכן נוטריון על פי דיני מדינת ישראל, והוא רשאי לתת אישורי נוטריון גם במדינות זרות אך ורק בתנאי כמובן שהמדינה חתומה על אמנת האג. במידה והמדינה הזרה אינה חתומה על אמנת האג, הפרוצדורה לקבלת אישור אפוסטיל הינה אפשרית אך ארוכה ומסורבלת יותר. אישור מסמכים רשמיים היה תהליך ארוך ומתיש, האפוסטיל נועד לחסוך ולקצר את התהליך. הליך אפוסטיל נדרש כיום במקרים בהם אדם מבקש להציג תעודה ציבורית של מדינה אחת במדינה אחרת.                                                                                         ...

 

עורך דין תאונות דרכים – איך מתנהלים במקרה של תאונת דרכים

אקסטרה קידום אתרים אקסטרה קידום אתרים  |  Nov 27, 2011  |  483 Views  |  Read Full

 
 
במקרה בו הייתם מעורבים בתאונת דרכים חשוב מאוד לשמור על קור רוח במידת האפשר וליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מוקדם ככל האפשר. עורך דין תאונות דרכים ינחה אתכם לגבי ההתנהלות מול גורמים רפואיים ומול המשטרה (אם מעורבת), מול הצדדים הנוספים בתאונה וכדומה.
מה לעשות מיד לאחר התאונה?
מיד לאחר תאונת דרכים, במידת האפשר יש לקחת את פרטי כל המעורבים בתאונה וכן פרטים של עדים לתאונה. כמו כן, במקרים של תאונות בהם נפגעים חל איסור להזיז את הרכב או לעזוב את המקום עד לבואה של המשטרה וקצין תאונות הדרכים. מומלץ מאוד ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מוקדם ככל האפשר על מנת לקבל ייעוץ משפטי. במידה ונלקחתם לחקירה משטרתית הדבר חיוני ביותר.
התנהלות מול גורמים רפואיים
עורך הדין ינחה אתכם לפנות לקבלת טיפול רפואי גם אם באותו הרגע הנכם מרגישים בטוב. חשוב לעשות זאת שכן לעיתים פציעות מתאונות דרכים אינן מופיעות מיד לאחר התאונה אלא מספר שעות או אפילו מספר שבועות אחרי. בכל מקרה בו הנכם מרגישים ברע במהלך הימים או השבועות הקרובים לאחר התאונה יש לפנות לטיפול רפואי. חשוב לשמור את כל המסמכים הרפואיים באופן מסודר ולתת ...

 

כיצד יש לערוך צוואה בכתב יד ? האם זה מומלץ?

אקסטרה קידום אתרים אקסטרה קידום אתרים  |  Nov 29, 2011  |  405 Views  |  Read Full

 
 
צוואה בכתב יד היא אחת מארבעת סוגי הצוואות המוכרות על ידי החוק בישראל ואלו: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואת שכיב מרע. צוואה בכתב יד נערכת על ידי האדם המצווה עצמו ועליה לעמוד בקריטריונים שהגדיר המחוקק על מנת להיחשב כחוקית.
מהם הקריטריונים?  
·  צוואות מסוג זה חייבות להיות כתובות בכתב ידו של המצווה מן האות הראשונה עד לאחרונה.
·  יש לציין כי הצוואה נכתבה בדעה צלולה וללא כפיה.
·  יש לציין את שמו ומספר תעודת הזהות של המצווה (ניתן להוסיף פרטים נוספים כגון כתובת).
·  יש לציין על גבי צוואה מסוג זה את תאריך עריכתה.
·  יש לציין כי היא מבטלת כל צוואה שנכתבה לפניה.
·  על הצוואה לשאת את חתימתו של המצווה.
·   כמובן שעל הצוואה לשאת פירוט מלא של רכושו של המצווה ואופן חלוקתו. אם מדובר בהורשה מלאה ליורש יחיד יש לציין זאת בפירוש.
את הצוואה יש לשמור במקום מוגן וניתן אף להפקידה אצל הרשם לענייני ירושה או עורך דין למשמרת. בהיעדר ערעורים או בעיות מיוחדות יינתן צו קיום צוואה התואם במדויק את הכתוב בצוואה.
מה יתרונותיה?
יתרונותיה של צוואה בכתב יד הן ראשית כל העובדה שלא נדרש כל גורם ...

 

גישור – הפשרה הכי טובה

osher osher  |  Dec 5, 2011  |  764 Views  |  Read Full
מהו גישור?
גישור הוא הליך מומלץ לכל הדעות, כאשר נוצר סכסוך כלשהו בין אנשים. למעשה גישור הוא הליך בו מעורבים 3 צדדים. צד א' וצד ב' לצורך העניין הם שני אנשים או גופים אשר מסוכסכים ביניהם ומעוניינים להגיע לפשרה. צד ג' הוא- הגורם המקצועי בהליך גישור. בהליך גישור צד ג' מנסה לעזור לצד' א' וצד ב' להגיע לסיום הסכסוך ביניהם בצורה היעילה והטובה ביותר. הליך גישור הוא בדרך כלל הליך מובנה ובעל שלבים מוגדרים, אשר בסופו של דבר אמורים להביא את שני הצדדים בסכסוך, לפתרון הסכסוך ולדרך של פשרה.
תפקידו של מגשר בהליך גישור
מה תפקידו של מגשר בהליך זה? בכל הליך גישור יש שלבים מוגדרים ודרך אשר מנוהלת על ידי האדם המקצועי בהליך גישור- שהוא המגשר. תפקידו של מגשר הוא מוגדר ומעניין. מגשר בהליך גישור, תפקידו הוא לסייע מניסיונו ומתוך מקצועיותו לפתרון הסכסוך בין שני הצדדים. תפקיד מגשר, הוא לסייע כמה שיותר לצדדים על מנת להגיע ליישוב המחלוקות בניהם. למגשר אין מעורבות רגשית ואישית בסכסוך הצדדים, והוא נשאר ניטרלי בכל שלבי הליך הגישור. מגשר הוא למעשה גורם חיצוני בסכסוך והוא מסייע לצדדים להגיע למשא ומתן בניהם, עוזר במציאת ...
 

זכויות יוצרים – מיתוסים נפוצים

אקסטרה קידום אתרים אקסטרה קידום אתרים  |  Jan 9, 2012  |  546 Views  |  Read Full
 
זכויות יוצרים מגנות על יוצרים מפני העתקה ושימוש לרעה של יצירותיהם. זכויות יוצרים מעניקים ליוצר היצירה את הזכות לנצל את יצירתו במישור הכלכלי ולמנוע מאחרים לעשות כך. ישנם מיתוסים רבים בדבר זכויות יוצרים ואי הבנה הנובעים מחוסר היכרות עם החוק ומשמעותו. בכל מצב בו אתם חוששים כי עברתם על זכיות יוצרים של יצירה או אתם בעלי יצירה מקורית ומעוניינים להגן עליה כדי להתייעץ עם עורך דין זכויות יוצרים. להלן כמה מיתוסים נפוצים על זכויות יוצרים.
זכויות יוצרים תקפות רק אם רושמים את היצירה כמוגנת
לזכויות יוצרים אין כלל חובת רישום בארץ ואין "משרד זכויות יוצרים" או משרד רישום דומה. שלא כמו פטנטים למשל, זכויות יוצרים לא חייבות ברישום כלל וכלל. זכויות יוצרים חלות באופן טבעי ואוטומטי על כל יצירה מקורית. בארצות הברית ניתן לרשום יצירה אצל רשם אך גם שם אין חובה לעשות כך ואין זכויות היוצרים תלויות ברישום.
אם לא כתוב "מוגן בזכויות יוצרים" מותר להעתיק את זה
לא נכון, וחשוב לבחון היטב את העניין אם אתם מתכננים להעתיק יצירה מקורית של אדם אחר. כל יצירה בין אם ספרותית, אמנותית , מוסיקאלית או דרמטית מוגנת באופן אוטומטי ...
 

עורך דין רשלנות רפואית לתביעות של אי מניעת התקף לב

masterusers masterusers  |  Apr 19, 2012  |  529 Views  |  Read Full

 
מבחינה סטטיסטית ניתן לומר כי יחסית להרבה גברים בישראל יש התקף לב או אוטם שריר הלב בשלב כזה או אחר של חייהם וישנם הרבה גורמים להתקפי הלב החוזרים ונשנים אצל גברים ונשים בגילאים מסוימים. חלק מהגורמים להתקפי לב, אותם מציינים החוקים, היא מידת הלחץ שבה נמצאים האנשים שחוו התקף לב, אכילה לא נכונה, מחסור בפעילות גופנית, עישון מוגזם, ועוד הרבה מאוד גורמים שיכולים להשפיע על תפקודו של הלב.
עורך דין רשלנות רפואית המגיש תביעות בגין אי מניעת התקף לב, מדגיש את העובדה כי ישנם סממנים המעידים על התקף לב מתקרב, וכי אם האדם מטופל תוך שלוש או ארבע שעות, הרי שאפשר למנוע הרבה מאוד מההשלכות של התקף הלב, ואף למנוע את התקף הלב כליל.
סממנים של התקף לב מתקרב
עורך דין רשלנות רפואית בתחום של אי מניעת התקף לב, מציין בדרך כלל את הסממנים הבאים כסממנים המעידים על התקף לב מתקרב: עייפות, סחרחורת, עילפון, חוסר הכרה ועוד. עורך דין רשלנות רפואית אינו ממציא את הסממנים האלה, ולעיתים יכול להיות עורך דין רשלנות רפואית שכלל אין לו ידע ברפואה, אך הוא נשען על מחקרים של מומחים בתחום הרפואה, וכמו כן, הוא נשען על חוות דעת של רופאים ...

 

עו"ד דנה תדמור- שפה חזותית בתקשורת - על פי מאמרו של מאלי

דוד דגן דוד דגן  |  Apr 29, 2012  |  600 Views  |  Read Full
 
עו"ד דנה תדמור- שפה חזותית בתקשורת - על פי מאמרו של מאלי
מאלי במאמרו מציג דרך חדשה לתפיסת ההיסטוריה. הוא מציע להיסטוריונים להתגבר על הדרך המסורתית בה מציגים את האירועים ההיסטוריים על פי סדרם הכרונולוגי ומציע להסתכל על ההיסטוריה לפי תפיסה קולנועית. הקולנוע מציע חיבור מכני מודע ומבוקר של סצנות נפרדות ואף נוגדות זו את זו ובכך הוא תואם את הדרך בה אנו בונים את מציאות חיינו. התפיסה הקולנועית עשויה להכשיר את התודעה ההיסטורית ,שאיבדה את תחושת הזהות והרציפות עם העבר, להשיגו מחדש באמצעים ההולמים את אופן הדימוי המקוטע שבו אנו תופסים את העבר.  תפיסה חדשה זו שמציע מאלי מציגה את האירועים ההיסטוריים כאירועים אקראיים, מנותקים זה מזה כפי שהם מנותקים מאיתנו. הייצוג הקולנועי של אירועים היסטוריים תואם מבחינת הדיוק העובדתי,אמינות המקורות, העמדת הסיפור וכו' ולכן למדיום הקולנועי יכולה להיות תועלת רבה לתפיסת ההיסטוריה. בין תרבות זמננו לבין העבר נוצר ניכור עליו יש להתגבר באמצעות חשיפת הדימויים והנרטיביים המשותפים.
תקופת הפוסט מודרניזם מציבה להיסטוריונים אתגר קשה מפני שאין בה שום זיקה או הערכה לעבר, כל כולה ...
 

כיצד נקבע הפסד הכנסה לנפגע בתאונת דרכים?

אופיר בן צור אופיר בן צור  |  May 26, 2012  |  670 Views  |  Read Full
 
 
כיצד נקבע הפסד הכנסה לנפגע בתאונת דרכים?
 
סוגיה זו נדונה במקרים רבים של תאונות ודומה שבפס"ד שניתן בד"נ 29/83 סהר נ' מריו (פורסם בנבו) ממחיש ביהמ"ש בבהירות את הכלל בעניין זה (מומלץ להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים).
בפרשה זו נקבעו שתי הלכות חשובות בעניין תביעות נזיקין.
 
הסוגיה המשפטית הראשונה נוגעת לדרך חישוב הפיצויים בגין הפסדי הכנסה לעתיד.
 
בית המשפט קובע, כי דרך החישוב צריכה להיעשות כדלקמן:
 
1. מהו שכרו הפוטנציאלי של הנפגע? כלומר כמה יכול היה הנפגע להרוויח, אלמלא נפגע.
2. כמה משתכר הנפגע לאחר הפגיעה עם המום.
3. ההפרש בין הסכומים מהווה את הפסד ההכנסה החודשית של הנפגע.
להלן עיקרי ההלכה:
 
".5מקובל עלינו, כי שיעור הפיצויים, שיש לפסוק בתביעת נזיקין, (מומלץ להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים) נקבע לא על-פי ההפרש בין השתכרותו של הניזוק לפני התאונה לבין ההשתכרות ואחריה אלא על-פי "ההפרש בין מה שהניזוק היה משתכר אחרי התאונה אלמלא המום וכמה הוא משתכר או עשוי להשתכר במומו":ו ע"א 79/65
 
, בעמ' 270; אכן חישוב הנזק הוא תוצאה חשבונית של הפחתת שני מרכיבים זה מזה- מרכיב ראשון: (מומלץ להתייעץ ...
 

פרשנות המונח "רכב מעביד" בהקשר של חובת חברת הביטוח בשיפוי הב

אופיר בן צור אופיר בן צור  |  May 26, 2012  |  719 Views  |  Read Full
 
פרשנות המונח "רכב מעביד" בהקשר של חובת חברת הביטוח בשיפוי הביטוח הלאומי
 
בית המשפט השלום בירושלים קבע בפסק הדין בעניין המוסד לביטוח לאומי נ' הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' (ת.א. 9454/06), כי במקרה בו נפגע עובד במהלך עבודתו בעת שנסע ברכב של המעביד ובבעלותו הקניינית המלאה, הרי שהמוסד לביטוח לאומי אינו זכאי לתבוע השתתפות כלשהי מחברות הביטוח (יש להתייעץ בעורכי דין תאונת דרכים).
במקרה הנדון, דובר בעובד אשר נפגע בתאונת דרכים עת נסע ברכב החברה במהלך עבודתו. המוסד לביטוח לאומי הגיש תביעה כנגד חברות הביטוח אשר ביטחו את רכב המעביד
(הראל חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ), בתואנה כי עליהן להשיב לו את הכספים ששילם לנפגע כתוצאה מהתאונה (יש להתייעץ בעורכי דין תאונת דרכים).
לטענת הנתבעות, הואיל והתאונה אירעה במסגרת העבודה תוך כדי נסיעה ברכב המעביד, כפירושו במכתב ההבנות המאגד בתוכו את ההבנות שהתגבשו בינן לבין המוסד לביטוח לאומי, הרי שלא קמה לאחרון הזכות לתבוע מהם כספים ששילם לנפגע בעקבות התאונה.
בית המשפט קבע, כי פרשנות המונח "רכב מעביד" שבמכתב ההבנות שנחתם בין חברות הביטוח לבין המוסד ...
 

עורכי דין, אך איזה חיים קשים...

עידו עידו  |  Jun 2, 2012  |  635 Views  |  Read Full
אחד התפקידים הנחשקים והנחשבים ביותר כיום הוא עריכת דין. חלומם של המוני סטודנטים צעירים הוא להפוך ביום מן הימים להיות עורכי דין מצליחים שאימם הפולנייה תהיה גאה בהם. אין ספק שיש להם סיבה טובה לרצות ולחפוץ בתפקיד, מדובר במקור הכנסה נהדר ויציב ותפקיד מאתגר מאוד ומלא עניין וצבע.
 אך לא הכול מונח על זרי דפנה במקצוע, ישנן לא מעט דרישות מצד האדם העוסק בו ולפעמים הן דרישות שאילולא יהיו לו הכישורים המתאימים – לא יהיה לו הסיכוי להצליח לממש אותם. זו גם הסיבה שהתחום מאוד תחרותי ולא רבים מצליחים בו, אלא רק "הכוכבים האמיתיים" – אלה שידעו מראש על אלו תכונות טבעיות להתבסס והיכן להשתפר ולהתקדם במהלך התפקוד שלהם – הם היום האליטה של המקצוע ויכולים להיות בטוחים שכסף, אתגר וכבוד לא יחסרו להם יותר בחיים. אלו האנשים שלמעשה כתובות עליהם הסדרות שכולנו רואים בטלוויזיה כמו אלי מקביל ופרקליטי אל איי. לא חסרים משרדים כאלו בישראל, כמו גבריאל ושות למשל.
 בסופו של דבר – זה החלום של כולנו, כולנו רוצים להשיג בדיוק את כל הדברים האלה: מספיק כסף שייתן לנו כוח להתנהל בחופשיות ולהשיג או לקנות כל מה שנרצה, אתגר מתחדש שייתן ...