•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

יהדות

  • rss
  • הוסף מאמר

יהדות

כנריות לחתונה מרגשת

Danny Danny  |  Jun 25, 2012  |  704 Views  |  Read Full
זיכרון מתוק
באילו דרכים יוצרים התלהבות בחגיגה? זאת ללא ספק אחת הנקודות הרציניות שכל איש מתייעץ עם אחרים לגביה לפני שמתחיל לתכנן את הארוע הגורלי שלו. לדבר זה אין תשובה אחת מדויקת , עם זאת בעת הזו יש הרבה אופציות בהן ניתן לייחד את הארוע שלך ולהפוך אותו לטוב ביותר וליותר מסתם ערב או אירוע רגיל. למידע נוסף וטיפים, קראו פרטים נוספים כאן.אז כיצד הכי קל לעורר רושם בארוע שלך?
יש הרבה כלים ושיטות שבאמצעותם ניתן להפוך את האירוע שלכם לנפלא, ראשית כדאי מאוד לחשוב מה הם המרכיבים שיותר חשובים לך במסגרת הסכום המוקצה לאירוע, האם הדבר החשוב ביותר זה התפריט או אם זה בכלל התאורה? על אילו אמצעים תהיו מוכנים לחסוך במידת הצורך?
מעבר לכל הדברים השיגרתיים שרואים היום בכל טקס או ארוע, יש מגוון של חידושים מרעננים שנכנסו לאחרונה וניראים יותר ויותר. למשל, דוכני גלידות, מתנפחים ועוד ועוד... אבל בלי קשר לשילוב שתבחר פן תשכח שקודם כל יש גם מוזמנים מכובדים, בגלל זה הכי חשוב לקלוע למכנה הרחב ביותר. כנריות לחתונה - בהחלט חשוב
מעבר להחלטה על הגן, שללא כל צל של ספק היא מרכזית וחשובה, חשוב לשים דגש על האוכל במסיבה. אף אם ...
 

ערן שלזינגר-חליצה

דוד דגן דוד דגן  |  Feb 25, 2013  |  603 Views  |  Read Full
הייבום והחליצה בישראל אלו מושגים ביהדות, אשר נועדו להבטיח את הצאצאים מאותה המשפחה של הבעל. המנהג הקדום הזה נהוג עדיין בישראל על ידי זרמים אדוקים יחסית ביהדות – ויש להם מסכת מיוחדת בששה סדרים, במסכת יבמות – שכרוכות אליה גם מסכתות עירובין ונידה. כבר בתקופת האבות, כשאשת הנפטר מביאה ילד לעולם באמצעות האח – היא נישאת לו לפי קיום יחסי אישות – שנקראים מעשה ייבום. האח שחלץ את האישה נקרא יבם, והוא ייבם רק לאחר שנשא את האישה במה שנקרא "קידושי מאמר". ישנה מורכבות למעשה הייבום והחליצה.ערן שלזינגר מסכם.
חליצה-  על שום מה?
החליצה היא האקט הסמלי של חליצת הנעל, ובמהלך החליצה למעשה היבם נחלץ מהאחריות שמוטלת עליו משום שמלכתחילה לא אבה באישה. היבם והיבמה מקבלים לפני טקס החליצה הסבר ולאחר מכן נשאלים אם עדיין מעוניינים לקיימו, כשאותו טקס יקוים בפני כחמישה גברים. תוך כדי מעשה החליצה, נאמרים פסוקים מן התנ"ך. בטקס הזה היבם אומר כי לא אבה לקחת את האישה לאשתו. לאחר הטקס, הדיינים יחתמו על שטר החליצה.לעתים החליצה מתקיימת גם משום שנקבע כי האישה עגונה.
מה קורה לו האח אינו יכול לייבם?
במידה והאח מכל סיבה שהיא אינו ...
 

מה אתם מפסידים כשאתם לא בוחרים רב מזמר לחתונה

הרב עופר עקיבא הרב עופר עקיבא  |  Jul 12, 2013  |  645 Views  |  Read Full
 

קבלת מענה לחידת החלומות

פזית פלדו פזית פלדו  |  Nov 6, 2013  |  538 Views  |  Read Full
פירוש חלומות לקבלת מענה לחידות שעולות
אין ספק שהחלום שאתם זוכרים מהלילה, הותיר בכם לא מעט סימני שאלה - שכן אחרת לא הייתם מחפשים מידע נוסף באתר פירוש חלומות, אשר יוכל לספק לכם את הפתרון המתאים. חשוב מאד להבין, כי פירוש חלומות אכן יכול לסייע לכם במגוון מקרים בחייכם.  בחלק מהמקרים, החלומות הם ביטוי לרגשות כמוסים שאתם חווים, אך לא מודים בהם בעיני עצמכם. לעתים, כך מאמינים בתורת הסוד היהודית - הם מהווים אף השראה מעולם אחר.
 
מה קורה עם שיניים נופלות בחלום?
אם חלמתם חלום על שיניים נופלות, יכולות להיות לכך מספר משמעויות מרכזיות. אם נבחר בגישה הפסיכולוגית, נוכל לראות שפעמים רבות, האנשים שחולמים ששיניהם נופלות - הם אנשים אשר מתחילים להתבגר ואף להזדקן, ונכנסים לעשור השישי או השביעי לחייהם. לכן, פתרון חלומות לחלום שכזה יסביר שהוא מבטא את החשש שלכם משינויים גופניים לרעה, ואת המודעות שלכם לנושא, וכדאי שתתמודדו עם השינויים הללו היטב כמובן, כי נראה שהם מפריעים לכם.
פירוש יותר מיסטי עבור חלום על שיניים נופלות, יטען שיש דבר מה שהאדם החולם בוטח בו לחלוטין - אך בפועל, אותו דבר הוא מסוכן, לא אמין, ואסור ...
 

אירוע בת מצווה ייחודי

dekel braz dekel braz  |  Jan 12, 2014  |  544 Views  |  Read Full

 
בשנים האחרונות אירוע 12 (לבנות) הפך להיות מסיבה חגיגי ומשמעותי בחייה השייך הנערה המתבגרת, וההפקה וש ברוב המקרים מתבצעת לקראתו זהה כמעט בהחלט למקום האירוע הבר מצווה. לצורך נערות רבות, חגיגה בת המצווה זה מועד המהווה משקל ניכר בהתבגרותה מסוג הנערה, והינה עבורה עיתוי לבצע חגיגה רב, לעשות הזמנה של לשם את אותה בכל החברים ובני משפחתו, ולחגוג בצורה יצירתית ומיוחדת. אמנם חגיגה 12 (לבנות) הוא אינו מורכב טקסים יהודים דתיים כלשהם כדוגמת העלייה לתורה המתבצעת בבר מצווה, אולם חשיבותו היא גבוהה.
 
מגוון האפשרויות העומדות לפני ילדת יום הולדת ומשפחתה הרוצים לעשות מועד חגיגת בת מצווה גדול ורב מוזמנים הן כדלקמן מגוונות. אתם יכולים להתקשר ל אנשים רבים ולקיים את אותו השמחה בדירה פרטי, אליו מבררים מסלול מיוחדת, כיבוד וכו', או שמא לשכור ברם שם יתבצע החגיגה. שלל אולמות מסיבות מאפשרים בשנים האחרונות תוכניות מורכבות לבת מצווה, שמורכבים מ אוכל ברמה יקרה, מוסיקה בבחירה מיוחדת ואפי' מסלול אומנותית.
 
כש מתחילים בבניית המאורע, צריך לשקול דברים רבים ושונים ופעמים מגוונות מוצאים מכיוון יצירת השמחה היא בעצם דבר ...

 

האתגר הגדול לאדריכלים-עיתוב בית כנסת

צאלה צאלה  |  Jun 14, 2015  |  389 Views  |  Read Full
האתגר הגדול- עיצוב בתי כנסת 
עיצוב בית הכנסת הוא האתגר הכי משמעותי לכל מעצב או אדריכל באשר הוא בארץ ובעולם.
אמנם לעיצוב בתי כנסת סגנונות שונים שהתבטאו במהלך ההיסטוריה המאוד מסועפת של העם היהודי בדרכים שונות, אך הם תמיד הושפעו במידה זו או אחרת מהתקופה בה נבנו ומהאיזור הטריטוריאלי במקום הבנייה.
אין עיצוב חד משמעי לבתי כנסת וכן לריהוט הפנים הנמצא בתוכו, זה דבר משתנה ומאתגר.
מה שאינו משתנה הם הפרטים ההכרחיים שיהיו בו שאין בית כנסת שיכול להיות לבדם. והחשוב מכולם הוא ארון הקודש בו נמצא ספר התורה. הדבר שמלבדו בית כנסת לא יקרא בית כנסת. גם בית כנסת שיכיל מניין מתפללים ומעלה וספריות קודש ללא ארון אינו נקרא בית כנסת כלל. מה שעושה את הבית כנסת למה שהוא זה ארון וקדש הנמצא בתוכו. אחרת זה יקרא מניין מתפללים ותו לא.
לבתי כנסת בסגנון אשכנזי או ספרדי ישנן פלטפורמות שונות. ובשתיהן מול הארון נמצאת הבימה.
היום בישראל עקב הביקוש הגדול לעיתים הקהל נאלץ מחוסר באמצעים להתפלל בבתי כנסת פשוטים מנשוא כמקלטים.
בכל בתי הכנסת העיצוב חייב לקחת בחשבון מיקום ארון הקודש כך שמקום התפילה יהיה ממוקם כלפי מזרח, אל ירושלים. ...
 

תשמישי קדושה בתקופת התלמוד הבבלי והיום

יוני יוני  |  Jun 17, 2015  |  454 Views  |  Read Full
<h2>תשמישי קדושה בחיפה</h2>
תשמישי קדושה נמכרים בדרך כלל בחנויות יודיאיקה כמו בחנות שלנו בחיפה. אף שבכל העולם קיימות קהילות יהודיות השימוש הנרחב ביותר של תשמישי קדושה נעשה בישראל, ומכאן שגם כמות חנויות ה<a title="יודאיקה" href="http://www.xn--4dbdgcd5d1c.co.il/uncategorized/%D7%99%D7%95%D7%93%D7%90%D7%99%D7%A7%D7%94/" target="_blank">יודאיקה</a> גדולות יותר בישראל.
תשמישי קדושה מחולקים לשתי קבוצות עיקריות-תשמישי קדושה ציבוריים כאשר הדוגמא הבולטת הוא תיק לספר תורה, הקבוצה השנייה הם תשמישי קדושה אישיים שהדוגמא הבולטת כאן הוא תפילין, כאשר כל נער שמגיע לגיל
מצוות חייב בזה. אם אתם גרים בחיפה ומחפשים <a title="תשמישי קדושה בחיפה" href="http://www.xn--4dbdgcd5d1c.co.il/" target="_blank">תשמישי קדושה</a> אתם יכולים לבוא אלינו או להיכנס לאתר שלנו כדי להנות ממגוון רחב של מתנות<a title="יודאיקה" href="http://www.xn--4dbdgcd5d1c.co.il/uncategorized/%D7%99%D7%95%D7%93%D7%90%D7%99%D7%A7%D7%94/" target="_blank"> יודאיקה</a>.
<h2>תשמישי ...
 

תשמישי קדושה בתקופת התלמוד הבבלי והיום

יוני יוני  |  Jun 17, 2015  |  438 Views  |  Read Full
תשמישי קדושה בחיפה
תשמישי קדושה נמכרים בדרך כלל בחנויות יודיאיקה כמו בחנות שלנו בחיפה. אף שבכל העולם קיימות קהילות יהודיות השימוש הנרחב ביותר של תשמישי קדושה נעשה בישראל, ומכאן שגם כמות חנויות היודאיקה גדולות יותר בישראל.
תשמישי קדושה מחולקים לשתי קבוצות עיקריות-תשמישי קדושה ציבוריים כאשר הדוגמא הבולטת הוא תיק לספר תורה, הקבוצה השנייה הם תשמישי קדושה אישיים שהדוגמא הבולטת כאן הוא תפילין, כאשר כל נער שמגיע לגיל
מצוות חייב בזה. אם אתם גרים בחיפה ומחפשים תשמישי קדושה אתם יכולים לבוא אלינו או להיכנס לאתר שלנו כדי להנות ממגוון רחב של מתנות יודאיקה.
תשמישי קדושה
הביטוי תשמישי קדושה היה גם בתקופת התלמוד הבבלי, ידוע לנו שהביטוי הופיע בפעם בתלמוד הבבלי. למשל במסכת מגילה של התלמוד הבבלי אוזכר הביטוי תשמיש קדושה ושאלו האם
האם ניתן לזרוק תשמישי קדושה ותשמישי מצווה או חייב לגנוזם, למסקנת הגמרה תשמישי מצווה ניתן לזרוק כגון: לולב, סוכה, שופר ועוד, בעוד שתשמישי קדושה אסור לזורקם כגון: מזוזות, תיק לספר התורה, תפילין ועוד.
כיום, אין רוב האנשים מודעים שיש הבדל מעוטי בין תשמישי קדושה לתשמישי מצווה, אך ...
 

אוהב ספרי דת?

אבי דוידי אבי דוידי  |  Nov 9, 2015  |  324 Views  |  Read Full
חנויות ספרים רגילות, מלאות בספרי פרוזה, שירה, מתח, אקשן ואפילו היסטוריה. חנות ספרי קודש, לעומת זאת, תציג ספרים הקשורים כמובן לדת היהודית. כמו כן, עד לא מזמן לא היה מקובל לשלוח ספרים קדושים בדואר, ולכן מי שהיה מעוניין לרכוש ספר קודש, היה חייב להגיע פיזית לחנות. בשנים האחרונות, אפשרי בהחלט לבצע רכישות דרך האינטרנט והטלפון, כך שישלחו הספרים לכל מקום באשר הוא.
 
יתרה מזאת: בעבר, חנות ספרי קודש הייתה גדושה אך ורק בספרי תנ"ך, סידורים, ספרי גמרא, משנה ומגילות. כיום, ניתן למצוא בחנויות הללו גם ספרי הלכה לילדים, סיפורי פרשת שבוע, ספרי הלכות וספרי הגיגים של רבנים. כלומר, המבחר כולו הוכפל ושולש, כך שהמגוון יתאים לכולם: חרדים, דתיים, מסורתיים, ילדים, נוער ומבוגרים.
את כל הספרים הללו, ניתן להזמין בכמויות גדולות לבתי ספר, ישיבות או בתים פרטיים. כל זאת, במחירים אטרקטיביים למדיי, בשל כניסתן של חנויות מתחרות רבות לתחום. אם אתם מעוניינים למצוא חנות ספרי קודש, אשר תוכל להציע לכם עלות נמוכה לצד איכות גבוהה ומבחר רב, נסו לחפש אצל משה אברמוביץ-המפיצים בע"מ.
 

טיפים של אבא מנוסה לבחירת מקום לבר מצווה בתל אביב

אבי דוידי אבי דוידי  |  Feb 13, 2016  |  335 Views  |  Read Full
 
הניסיון שלי יכול להפוך ליתרון שלך, אנחנו התווכחנו לא מעט במשפחה על האירוע, אך לכל אורך הדרך ידעתי שיש לי כמה קווים אדומים מהם אני לא מוכן לסגת. ידעתי שאנחנו נבחר רק מקום לבר מצווה בתל אביב עם מיקום נגיש וסביבה בטוחה, רק מקום שמסוגל להציג רישיונות עסק ופוליסות ביטוח ורק מקום שעונה לתקציב אותו קבענו מראש, לא ראיתי סיבה לחרוג מהתקציב כשיש כל כך הרבה מקומות נוספים, אדגיש גם כי התקציב אותו קבענו מראש הוא תקציב נדיב.
1.      כמעט כל מקום לבר מצווה בתל אביב מחזיק גם אתר אינטרנט או דף עסקי כלשהו, כדאי להתרשם מהמקום אונליין טרם הביקור במקום. במקרים רבים תגלו פערים משמעותיים בין האתר לבין המציאות, זה השלב בו כדאי לבחור מקום אחר.
2.      על כל מקום לבר מצווה בתל אביב אפשר היום למצוא המלצות וביקורות, חפשו היטב את ההמלצות וגם את הביקורות ותוכלו לקבל החלטה נכונה יותר.
3.      אל תתביישו להתמקח על המחיר ולבקש הנחות, ברוב המקרים תגלו שיש עם מי לדבר.
4.      שימו לב לסביבה ולמיקום של מתחם האירועים, כדאי לוודא את דרכי הגישה למקום בתחבורה ציבורית וברכבים פרטיים. עליכם לוודא גם מקומות חנייה בחניון ...