•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

בטיחות בדרכים

  • rss
  • הוסף מאמר

בטיחות בדרכים

ביטוח רכב

חיים כהן חיים כהן  |  Mar 28, 2012  |  6664 Views  |  Read Full
המדינה מחייבת אותנו לרכוש ביטוח לרכב , שנקרא ביטוח חובה. בכך המדינה מבטיחה כי אזרחים לא יתמוטטו פיננסית כשיחוו או יגרמו נזקים גופניים, שהם הדבר שאותו מכסה ביטוח החובה. ביטוח מקיף מסוג זה הוא דבר הכרחי שכן אפילו שהסיכויים לפגיעה חמורה הן קטנים, הם מצויים בכל פעם שאנו עולים על הכביש עם כלי הרכב שלנו, ותאונות אכן קורות לעיתים.
 

איך לבחור צמיגים מתאימים לרכב?

Itamar Itamar  |  Jul 5, 2012  |  576 Views  |  Read Full
לבחירת צמיגים המתאימים לרכב מקום משמעותי ביותר באחריות בעל הרכב על  עצמו ועל היקרים לו אותם הוא מסיע. בשנים האחרונות עולה המודעות לתודעת הציבור בצורה משמעותית- רוב הנהגים כבר יודעים: צמיג תקין מציל חיים! זוהי עובדה, ועל כל אחד מאיתנו לקחת אותה לתשומת ליבו, ולעשות את כל הנדרש ממנו כדי להבטיח שארבעת הצמיגים של רכבו תקינים ויכולים להבטיח לו נסיעה רגועה ובטוחה. כיום סוגי הצמיגים לרכב רבים ולכולם כושר הישרדות יפה .
אך כדי להגיע למאת האחוזים שאנו בוחרים את הצמיג המתאים ביותר לרכבנו כדאי לשים בצד את כל סוגי הצמיגים לרכב ולבחור אך ורק בצמיגי מישלין. חברת מישלין היא חברה ותיקה ובעלת ניסיון רב בייצור צמיגים והיא זו המבטיחה לכם לנסוע בראש שקט עם גלגלים תקינים. אולי יהיה לכם קשה להאמין לעובדה הבאה אבל חברת מישלין קיימת משנת 1888...ומאז ועד היום היא לא מפסיקה לחדש וליצור פטנטים משוכללים לטובתכם הנהגים. למשל אחד מהישגים אחרונים של החברה - צמיגי מישלין בלי אוויר! הם מבטיחים להוציא אותם לשוק במשך שנתיים קרובים.
אחד הכללים החשובים ביותר הוא לא לקנות צמיג שגילו מעל שנה, כדאי מאוד שתבדקו בעצמכם את תאריך ...
 

סימון דרכים

kinneret ov kinneret ov  |  Mar 5, 2013  |  617 Views  |  Read Full
 
סימון דרכים הוא תחום שיש לו השפעה ניכרת על בטיחות התנועה ועל מניעת תאונות. הדרישות לאיכות הן גבוהות ואילו תנאי העבודה הם מורכבים. מכאן חשיבותה של הסדרה מקצועית בתחום באמצעות קביעת סטנדרטים ברורים ומפרטים מיוחדים.
סימון דרכים: תקנים והנחיות מקצועיות
סימון דרכים מתבצע בסיום של כל עבודות התשתית הדרושות להקמת כביש או חניון, או לצורך חידוש של סימון קיים או עריכת שינויים בו. סימונים המיושמים על גבי מסעת כביש או רצפה של חניון או מפעל נתונים לשחיקה גבוהה, לפגיעות מכאניות רבות ולעתים, כאשר מדובר בשטח פתוח, גם לפגעי מזג אוויר. יחד עם זאת, נראות טובה של סימני הדרך חיונית לבטיחות התנועה. אין פלא, לפיכך, שקיימים סטנדרטים ברורים לביצוע עבודות סימון דרכים, הן מבחינת טיב החומרים והן מבחינת שיטות הביצוע.
מספר תקנים ישראליים עוסקים בנושא של סימון דרכים. אחד מהם הוא ת"י 934 חלק 1, העוסק בהכנת דרכי אספלט לסימון בצבע והשמתו. תקן זה מפרט את סדר העבודות הנכון ואת אופן יישום הצבע על גבי המסעה. בנוסף לתקן, קיימים מפרטים של משרד התחבורה ושל מ.ע.צ., בהם אופן העבודה מוצג ביתר פירוט. תקן ישראלי 935 על חלקיו דן ...
 

השוואת יונדאי I10 לעומת יונדאי I20

רם גל רם גל  |  Mar 6, 2013  |  592 Views  |  Read Full
 
מדוע פלח שוק המכוניות הקומפקטיות הפך להיות להיט אמיתי בשנה האחרונה
אם תשימו לב, תוכלו לגלות כי בשנה האחרונה ניתן לראות יותר ויותר רכבים קומפקטים קטנים שנעים על כבישי ישראל. שאלתם את עצמכם למה? האמת היא שקל להבין זאת.מצד אחד מחירי דלק שרק הולכים ומאמירים, יוקר מחייה כבד מנשוא ולצידו דגמי רכבים שמציעים חבילות סבירות במחירים יחסית נמוכים. נכון ל2013 גם מכוניות בסיסיות מציעות ממש לא מעט לנהג הממוצע. על שתיים מבין הדגמים האלו נשמח לכתוב לכם במאמר הנוכחי.
יונדאי מותג קוראני שאתם אוהבים במיוחד
את היונדאי אתם וודאי מכירים, המותג הקוריאני הזה עשה עלייה עוד באמצע שנות התשעים. כמו עוד הרבה התחלות גם זאת הייתה צנועה למדי. עם השנים גבר קצב הייבוא, פותחו דגמים חדשים וקשת המכוניות אותם מציעה לכם חברת יונדאי מתחילה מרכבים ממש קטנים כמו יונדאי I10 ועד לג'יפים ממש גדולים. מרביתם של דגמי יונדאי נחשבים למאוד מצליחים הן מבחינת הביקורות של מיטב כתבי הרכב והן מבחינת המספרים בטבלת המכירות
ללא המקצוענות של אנשי היבואן כולמוביל ספק אם היה המותג מצליח למצות את הפוטנציאל שבו
מאחרי היונדאי עומדת משפחה שלמה של ...
 

מנעולן רכב

דניאל דניאל  |  Mar 20, 2013  |  643 Views  |  Read Full
 
 
איבדתם את המפתחות לרכב? הסוויצ' נתקע? שכחתם את המפתחות בתוך הרכב? מפתח האימבולייזר הפסיק לפעול? נגמרה הסוללה לשלט של הרכב? חכו רגע, קחו נשימה, אין צורך להתקשר לחברת יצרני הרכב או למוסך מורשה.
אם זה קרה לכם בלילה אז בטח לא יהיה שום מענה ואם זה קרה בשעות היום אז קרוב לוודאי שיקח להם המון זמן לתקן את הבעיה וכל זה יקרה רק אחרי שתזמינו גרר ישירות למוסך שלהם וזה יעלה לכם ביוקר. אז הינה לכם פיתרון נפלא, מנעולן רכב מוסמך שסביר להניח שכל חברת רכב או שירותי מוסך ישתמשו בשירותיו עוד לפני שתמצמצו. זה המושיע שיודע לתפעל את מערכות הנעילה והפתיחה של רכבכם האישי. כל בעיה הוא יפתור לכם מידית בשטח ועלות השירות היא אפשרית כמעט לכל כיס, בדרך כלל לכל אחד שיכול להרשות לעצמו להחזיק רכב.
מה מנעולן רכב יודע לעשות?
1-      מנעולן רכב יודע לקודד מפתחות חדשים עם אימבולייזר. יש בידיו את המיכשור הנחוץ לתכנת מפתח שבסופו של דבר יותאם לאימבולייזר של הרכב ויאשר את פתיחת הרכב והנעתו. זה לוקח לו כמה דקות לתקן את הנזק ולשלוח אתכם לדרככם. כל פעולה כזאת שנעשית במוסך או בחברת היצרני רכב יכולה לעלות ביוקר ולקחת מספר ימים. ...
 

מלגזות - חברת שינוע

דניאל דניאל  |  Mar 20, 2013  |  619 Views  |  Read Full
 
 
מלגזות הם אחד מכלי הרכב היעילים והשימושיים ביותר בתעשייה. התפקיד של אלו הוא לנייד סחורה במשקל כבד ממקום למקום. נכון להיום רוב המפעלים ובתי האריזה משתמשים במלגזות חשמליות ומסוג דיזל. מאמר זה יפרט אודות נושא האחזקה ותחזוקה.
 
מלגזות- תיקונים ותחזוקה
חשוב לקחת בחשבון כי השבתה של מלגזה זו או אחרת משמע האטה בתפקוד של אותו עסק. סיבה זו בלבד מצדיקה תחזוקה קפדנית ושוטפת של כל המלגזות הקיימות במפעל.תיקון של אלו חייב להיעשות אך ורק במוסך בעל ניסיון ומוניטין בתיקונים לכלי רכב כבד מסוגים שונים. בחירת מוסך הוא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר לכל עסק המחזיק בכלי רכב כבדים. בחירה שאינה נכונה יכולה לגרור תיקונים לא מקצועיים, אבחון לא מדויק של הבעיה, חוסר בחלקי חילוף וציוד מיושן. לכן, חשוב מאוד לקבל המלצות על מוסך בעל מוניטין ומורשה אשר מחזיק בציוד המשוכלל ביותר, נמצא בקשר עם היצרן של אותן מלגזות ויכול לתקן את המלגזה או להחליף לה חלק בצורה המהירה והמקצועית ביותר.
מידע נוסף על מלגזות: אתר שינוע.
 
בודקים את המלגזה
בעלי מפעלים רבים יאמרו לכם כי אם אתם קונים מלגזות של יצרן ידוע קרוב לוודאי שתיהנו ממלגזה ...
 

צמיגים – דברים שחשוב לדעת

איציק דר איציק דר  |  Nov 27, 2013  |  540 Views  |  Read Full
צמיגים מהווים כקשר הישיר היחיד בין הרכב לבין הכביש – התפקיד שלהם באיכות הנסיעה ובשמירה על בטיחות הנסיעה הוא חשוב באופן מיוחד מהסיבות הללו, חשוב להיות ערים על בסיס קבוע למצב של הצמיגים ברכב ובמידה אתם מבחינים בסדקים, נפיחות או כל אלמנט אחר אשר מעלים את חשדכם לגבי תקינותם של צמיגים חשוב לעשות מעשה ולדאוג להחליף אותו או את אותו צמיג אשר נפגם. כאמור, הקפדה על מתן תשומת הלב הראויה לצמיגים ודאגה לרכוש צמיגים איכותיים אשר מתאימים לרכב תבטיח לכם שלא תמצאו את עצמכם במצבים מסוכנים על הכביש אשר עלולים לנבוע במצבים בהם הצמיגים פגומים או באיכות ירודה. היכן לרכוש צמיגים?
צמיגים יש לרכוש אך ורק ממקום מוסמך ואמין אשר מחזיק במותגים איכותיים ובעלי שם בתחום. ההמלצה היא להחליף צמיגים על בסיס קבוע אחרי 3 או 4 שנים של שימוש. כדאי ללכת על פי ההמלצה ובנוסף, לבדוק שמצבם של הצמיגים לא מחייב לעשות מעשה אף לפני כן.רכישה והתקנה תחת קורת גג אחת 
במידה ואתם מתלבטים היכן לקנות צמיגים נסו לקבל המלצות על מקומות בעלי שם ומוניטין בתחום – חשוב שתדעו שמקומות רבים מציעים את שירות המכירה וההתקנה תחת קורת גג אחת, מה שיכול ...
 

הכל על השירות של הסעות ילדים ותלמידים

שירה דניאל שירה דניאל  |  Feb 13, 2014  |  3119 Views  |  Read Full
אחד מסוגי ההסעות הנפוצים ביותר שיש, ואף הוותיקים ביותר, היה ונותר השירות של הסעות ילדים ותלמידים לבתי הספר והגנים. יש מגוון רחב של סיבות, שבגינן ההסעות הללו נחוצות, ואנו נתמקד בהן בהמשך. חשוב גם לזכור, כי בסופו של יום מדובר על שירות שהוא נוח מאד להורים - לא צריך לקום בבוקר מוקדם ולנסוע עד לבית הספר ולעמוד בפקקים, ולא צריך גם לצאת מוקדם מהעבודה רק כדי לאסוף את הילד. בכך, שירותי ההסעות הללו אף תורמים למשק הישראלי, שכן הם מאפשרים להורים לעבוד יותר. אולם, לשירותים הללו יש יתרונות נוספים, עליהם נעמוד כעת.
 
היתרונות בהסעות ילדים
●       ריכוז ממספר מקומות - הפופולריות של הסעות ילדים היא גבוהה בעיקר באזורים בהם המרחק בין היישובים לבין מוסד החינוך הם גבוהים. הדבר נפוץ בעיקר ביישובי הדרום והצפון. באזורים אלו יש שפע של יישובים קטנים, במרחקים גדולים אחד מהשני, ומספר מוסדות חינוך באזור אחד מרוכז. לכן, שירותי ההסעות נוחים מאד במקרים הללו. המועצה האזורית או המקומית יוצרת קשר עם השירות, אשר מגיע כל בוקר ליישובים השונים, אוסף את הילדים, וכמובן גם מחזיר אותם. כך כמות גדולה של אנשים מקבלת פתרון מקיף ...
 

סימון כבישים – כדי שלא תרדו מהפסים

sharon kal sharon kal  |  Sep 1, 2015  |  363 Views  |  Read Full
קחו לעצמכם רגע, בשביל לדמיין את הכבישים בארץ לא מסומנים. רק מהצצה רגעית אל תוך הדמיון אפשר להבין את המשמעות האדירה של סימון כבישים ועל כך תוכלו לקרוא עוד במאמר הבא.
הסימונים המדוברים
כאשר אנו מדברים על סימון כבישים, הכוונה היא לאותם סימונים, אשר שומרים על חיינו בכל יום מחדש. לפניכם רשימה חלקית של סימונים אלו:
* סימון שולי הכביש
* סימון חניות נכים
* קווי הפרדה
* מעברי חציה
* קווי עצירה
* חצי כיוון
אמנם זוהי רשימה חלקית בלבד, אך בהחלט אפשר להבין את הרעיון; לא ניתן לשמור על הסדר בכביש לא מסומן!
לא משחק ילדים!
לאחר שהבנו את החשיבות והאחריות הגדולה שבסימון כבישי הארץ, חשוב להבין שלא מדובר בציור על כביש. מדובר בסימונים בעלי אחריות כבדה ולכן יש לעשותם בכובד ראש. כאשר העובדים פונים לסמן כביש, עליהם לשים לב לפרטים הקטנים ביותר ממש כפי שעליהם לשים לב לפרטים הגדולים ביותר.
קל וחומר
פרט נוסף שמבדיל בין ציור ילדים לבין סימון כבישים הוא נושא החומרים. החומרים המיועדים לסימון כבישים חייבים להיות מותאמים למטרה ממספר בחינות. ביניהן: עמידות, אמינות, מניעת סנוור ועוד. תכונות אלו חייבות להיות בחומרים ...
 

פתרונות שינוע אופניים

רותם שמואלי רותם שמואלי  |  Jan 5, 2016  |  335 Views  |  Read Full
כשרק התחתנתי, כל פעם שהייתי רוצה להעביר את האופניים שלי למסלול הרכיבה הייתי דוחף את האופניים לתוך תא המטען ומקווה לטוב. זה היה נראה הפיתרון האידיאלי ושאין שום דרך אחרת מלבד לרכב לשם בעצמי. כשהתחלתי להיכנס יותר חזק לתחום הרכיבה הבנתי שטעיתי בגדול ושההרגל המגונה שלי הוא 'לא' אחד גדול בעיני שאר הרוכבים ובכלל בעיני כל אדם שדואג לבטיחות שלו ברכיבה וגם באופן כללי. מסתבר שיש פתרונות טובים יותר למצבים כאלו, פתרונות שינוע אופניים כדוגמת גגון לרכב או מנשאים למיניהם שמתחברים לכל רכב הם התשובה שהייתי צריך לדעת כל הזמן הזה.
לא משנה איזה כלי רכב יש לכם, בטוח יהיה מנשא או גגון שיתאים לרכב שיעשה לכם את החיים יותר קלים וכמובן ישמור על הבטיחות שלכם ושל האנשים שנוסעים איתכם ברכב. בנוסף לכך, אפשר לצאת לטיול ולא להיות מוטרד מדאגות שא האופניים יפלו מתא המטען שלא נסגר כיאות או שבפניות ובמהמורות הדרך האופניים יינזקו או יזיקו לרכב. מנשאי אופניים לרכב עושים את החיים פשוטים מאוד והם מאוד קלים להעמסה ולפריקה, כך שהם גם חוסכים זמן יקר ומשפרים בצורה נפלאה את נוחות הנסיעה. גם במחיר שלהם לא יקר מדי והוא בהחלט שווה ...