•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

מימון וכספים - כללי

  • rss
  • הוסף מאמר

מימון וכספים - כללי

מתי לפנות לקבל הלוואה חוץ בנקאית

סתיו כהן סתיו כהן  |  Mar 25, 2012  |  653 Views  |  Read Full

ענף המימון בישראל מגלגל כסף גדול מידי שנה לכן לא פלא כי חברות רבות מעוניינות להיכנס לענף רווחי זה. כיום ניתן לקבל הלוואה כמעט לכל מטרה וכל שנותר הוא לבחור בין הלוואה מבנק או מקור אחר

 

רואה חשבון פתח תקווה - מומחה בכל פרוצדורה ובכל תקנה

masterusers masterusers  |  Mar 25, 2012  |  809 Views  |  Read Full
 
כבעלי עסק – אתם, בוודאי, מודעים לעובדה, שמכל הספקים שאתם אתם עובדים, רואה החשבון הוא החשוב ביותר עבור העסק שלכם, ולכן אין להקל ראש במציאתו. בשל חשיבות העניין עבורכם, במאמר זה נדון אודות רואה חשבון פתח תקווה, אשר מומחה בכל פרוצדורה ובכל תקנה...
כבעלי עסק, אינכם יכולים לעסוק בכל התחומים, רצוי שכל אחד בעסק שלכם יעסוק במה שהוא הכי טוב, ולכן ובפרט כאשר מדובר בכספים של העסק שלכם וכל טעות עלולה לעלות לכם ביוקר, עליכם לפנות לשירותי רואה חשבון פתח תקווה, כדי שיבצע עבורכם את כל מה שכרוך בכספים ויוריד מכם נטל רב ודאגות מיותרות.
מה חשוב לדעת בפנייה לרואה חשבון?
מכיוון שרואה חשבון מתנהל עבורכם למול רשויות המס ומטפל בנושא הכי רגיש בעסק שלכם – הכספים שלכם – כדאי ומומלץ לברר מראש אם הרואה חשבון בעל ניסיון עם עסקים בתחום שלכם, מכיוון שכל עסק שונה ממשנהו ולכל עסק יש הוצאות מוכרות אחרות וכדומה.
רצוי שרואה החשבון שתבחרו יהיה מומחה ובעל ניסיון בתחום שלכם וידע לייצג אתכם נאמנה ולהדריך אתכם בדרך הכי נכונה ומתאימה עבור העסק שלכם.
למרות שפניתם לשירותי רואה חשבון פתח תקווה, ואתם חשים רגועים ובטוחים, כי מצאתם ...
 

ניכיון שיקים – דרך פשוטה לעזור לעסק להתקיים

masterusers masterusers  |  Mar 26, 2012  |  796 Views  |  Read Full
 
מצב העניינים בשוק העסקי בארץ.
ישראל נחשבת ולא בכדי למעצמה כלכלית שעוצמתה גדולה יותר מגודלה הפיסי. אנחנו נחשבים למעצמה עולמית של ממש בתחומים שונים כמו פיתוח תוכנות מחשבים וגאדג'טים אלקטרוניים, תעשייה חקלאית ופרמצבטית, פיתוחים צבאיים ובתחום של אסטרונומיה. לעומת זאת, בעלי העסקים הקטנים בארץ, מה שנקרא "לאו טק", נתקלים בקשיים רבים מאוד ומתקשים להתנהל בתנאים של תחרות גבוהה וביורוקרטיה מסועפת. אחת הבעיות הגדולות של העסקים הקטנים, אלו הם בעיות בתזרים המזומנים שלהן.
ניכיון שיקים – דרך להימנע מבעיות בתזרים מזומנים בעסק.
חלק ניכר מהכסף שהעסקים הקטנים מקבלים מהלקוחות שלהם מגיע בתור שיקים שהלקוחות פורסים על פני חודשים רבים כדי לעמוד בעלויות של השירותים או המוצרים שאותה החברה או אותו העסק מציעים. סוג זה של תשלום הוא לא מהמועדפים על ידי בעלי העסק, אך פעמים רבות אין להם ברירה אלא לקבל בתור תשלום שיקים דחויים. פעמים רבות בעלי עסקים נתקעים עם שיקים דחויים שצריך לעבור עוד זמן רב עד הפדיון שלהם, כאשר לבעלי העסק יש צורך דחוף בכסף מזומן. הדרך הפשוטה לפתור בעיה זו – ניכיון שיקים.
איך מתבצע ניכיון שיקים?
...
 

סוד הקסם של מכירת מטבע חוץ

masterusers masterusers  |  Mar 28, 2012  |  779 Views  |  Read Full
 
אנשים רבים מחפשים דרכים להפוך את ההון הראשוני שלהם, גם אם הוא אינו מאוד משמעותי, לסכום כסף גדול ומרשים. ישנם אנשים אשר מתעניינים מאוד בתיק המניות שלהם ובבורסה, ישנם אנשים אשר מחפשים לעשות רווח מהבורסה ליהלומים וישנם אנשים אשר רוצים לעסוק במסחר של מטבע חוץ למען עשיית רווחים.
 
זהו כמובן סוד הקסם, או אחד מסודות הקסם של מכירת מטבע חוץ ושל קניית מטבע חוץ. הסוד הוא הבטחה לכסף מהיר וקל יחסית. כמובן שיש סיכונים לא מעטים כאשר עוסקים בתחום של סחר במטבע חוץ. מי שנכנס לתחום צריך לדעת שלא תמיד יש סיכוי להנות מרווח כספי אלא צריך גם לדעת לספוג הפסדים מפעם לפעם.
 
עם זאת, סוד הקסם של סחר במטבע חוץ הוא לא תמיד רציונלי, כמו שמסחר בבורסה הוא מסחר שיש בתוכו לא מעט סיכונים ויש גם סיכוי להפסיד הרבה ולא רק להרוויח ו"לעשות קופה". סוד קסם נוסף של סחר במטבע חוץ הוא ההתלהבות והאדרנלין כאשר מוכרים מטבע בערך גבוה יותר מזה שקונים אותו ונהנים מהרווחים.
 
עבור אנשים רבים ההרגשה שהם אלו אשר שולטים בגורלם ובלחיצת כפתור יכולים למכור ולקנות מטבעות של מדינות בכל רחבי העולם זה סוד הקסם האמיתי. אין ספק שיש התרגשות רבה ...
 

הלוואת בלון – כל מה שחשוב וצריך לדעת

סתיו כהן סתיו כהן  |  Apr 10, 2012  |  853 Views  |  Read Full
 
כולנו מכירים את מסלולי ההלוואה השונים אשר קיימים בכל המוסדות הפיננסים השונים בארץ, כמו לדוגמא: הלוואה לכל מטרה, הלוואה ללא ריבית, הלוואות שהינן חוץ בנקאיות וכולי. אחת ההלוואות הטובות ועם זאת הפחות מוכרות שקיימות היא הלוואת בלון. מהי הלוואת בלון?
 
ובכן, הלוואות מסוג בלון הן הלוואות שבהן ההחזר על הריבית או לחילופין על הקרן אינן נפרעות בכל חודש בצורה שוטפת אלא על ידי תשלום בתום התקופה של ההלוואה. משמע, כל התשלומים השונים של ההלוואה שנלקחה נדחים בהתאם למסלול שנקבע כאשר ההלוואה נלקחת.
 
כמו כן, הלוואת בלון הינה בעלת יתרון שהוא שהריבית שהלווה צריך לשלם היא נמוכה בצורה משמעותית מהריבית הקבועה וזה בשל תקופת ההלוואה שנחשבת כקצרה יחסית וכן גם בגלל אופי החזרת הריבית. הלוואות הבלון הן הלוואות שניתנות רק תמורת שיעבוד הנכס לתקופה מאוד קצובה וכן גם למטרה מאוד ברורה.
 
כיצד זה עובד?
 
אז כיצד תהליך לקיחת ההלוואה עובד? ובכן, כאשר נגשים אל הבנק (לצורך העניין) על מנת לקבל הלוואה (ואין זה משנה אם מדובר על הלוואה ללא ריבית, הלוואה לכל מטרה, הלוואה חוץ בנקאית או הלוואת בלון) הבנק חייב לפרוש בפניכם את ...
 

כל הדרכים, המקומות והעלויות לביצוע קניית מט"ח

masterusers masterusers  |  Apr 10, 2012  |  828 Views  |  Read Full
 
קניית מט"ח לצורך טיול בחו"ל, קניות ברשת, מסחר בשוק ההון וכדומה היא פעולה פשוטה המבוצעת בדקות ספורות בלבד. את פעולת קניית המט"ח יכול כל אחד לבצע בין אם הוא מבין במט"ח ובין אם לא. הגופים הפיננסיים השונים המבצעים מכירה וקנייה של מט"ח מעמידים לרשות הלקוחות מידע רב ואנשי מקצוע מיומנים אשר יסייעו בידי הלקוחות בפעולת קניית מט"ח. להלן מידע אודות המקומות בהם ניתן לקנות מט"ח, הדרכים לביצוע קניית מט"ח והעלויות הכרוכות בפעולה.
הדרכים לקנות מט"ח
קניית מט"ח מתאפשרת בדרכים רבות המוצעות על ידי הגופים השונים המאפשרים שירות קנייה ומכירה של מט"ח. אחת הדרכים הפשוטות והנפוצות ביותר לביצוע קניית מט"ח היא על ידי הגעה פיזית לדלפק שירותי מט"ח ומסירת כסף מזומן תמורת שטרות במטבע זר. דרך נוספת לביצוע קניית מט"ח היא באמצעות אתרי אינטרנט המסופקים על ידי הבנקים השונים. דרך נוספת לקנות מט"ח היא על ידי משיכה של מטבע חוץ ממכשיר כספומט.
מקומות לקניית מט"ח
המקומות המאפשרים קניית מט"ח בארץ הם רבים והנגישות הנוחה לכל המקומות הופכת את פעולת קניית המט"ח לפשוטה וידידותית. דוגמאות למקומות בהם ניתן לבצע קניית מט"ח הם, סניפי ...
 

ניכיון צ'קים – כל המידע שאתה צריך

masterusers masterusers  |  Apr 10, 2012  |  1042 Views  |  Read Full
 
ניכיון צ'קים היא פעולה שבה אדם שברשותו צ'ק שתאריך פירעונו הוא ל 30 עד 120 ימים קדימה מוסר את הצ'ק לגוף פיננסי כלשהו ומקבל תמורתו כסף מזומן באופן מידי. שירות ניכיון צ'קים כרוך שתשלום של עמלות וריביות הנגבות מגובה הסכום הנקוב על הצ'ק על ידי הגוף המבצע את פעולת ניכיון צ'קים. פעולת ניכיון צ'קים היא פעולה לגיטימית המעניקה מסגרת אשראי התומכת בתזרים מזומנים מידי לעסקים קטנים ומאפשרת קבלת כסף מזומן באופן מידי.
הגופים המבצעים ניכיון צ'קים
הגופים המבצעים ניכיון צ'קים בארץ הם הבנקים וכן גופים פיננסיים פרטים המאושרים במתן אשראי ובביצוע פעולת ניכיון צ'קים על ידי משרד האוצר. גופים נוספים המעניקים שירות ניכיון צ'קים הם גופים פרטיים הפועלים במסגרת השוק האפור והם מעניקים שירותי ניכיון צ'קים לאנשים פרטיים ועסקים אשר הבנקים או הגופים הפיננסיים האחרים סירבו לבצע עבורם שירות ניכיון צ'קים מסיבות שונות. כל הגופים המבצעים שירות ניכיון צ'קים מבצעים בדיקה מקדימה של הצ'קים.
בדיקת תקינות הצ'קים
לפני ביצוע ניכיון צ'קים מבוצעות בדיקות מקיפות על התקינות של הצ'קים לביצוע ניכיון. במסגרת הבדיקות נבדקת תקינות של הצ'ק ...
 

הלוואות לכל מטרה – הלוואות שמתאימות לכל אחד

סתיו כהן סתיו כהן  |  Apr 12, 2012  |  735 Views  |  Read Full
 
הלוואות נועדו לעזור לגופים, מוסדות וכמובן שגם לאזרחים אשר נקלעו למצב של היעדר תקציב או לחילופין נקלעו למצב של תסבוכת כספית (חובות שתופחים וצוברים ריבית). בדיוק במצבים כאלו (ורבים נוספים) אנשים לוקחים הלוואות. הלוואות יכולות להופיע במגוון רחב של תנאים והלוואות אלו מופיעות בכל מיני מצבים, כמו למשל: רכישת דירה, רכישת רכב, סגירת מינוס , תשלום על שנת לימודים אקדמאים וכולי.
 
הלוואות לכל מטרה – מידע נוסף.
 
כל אחד מאיתנו, בכל מיני שלבים בחיים, פונה אל גורמים פיננסים על מנת לבקש הלוואות שונות (כמו למשל: הלוואות ללא ריבית, הלוואות חוץ בנקאיות, הלוואה לכל מטרה, הלוואת בלון וכולי). הלוואות אלו, כאמור, משמשות לכל מיני דברים שונים בחיים בין אם מדובר על מותרות ובין אם מדובר על קשיים כלכלים אשר מצריכים לקחת את ההלוואה בכדי לשמור על רמת חיים גבוהה.
 
חשבון להבין שלקיחת הלוואה היא אמנם פיתרון מוצלח אך לעיתים כדאי לשים לב האם ההתנהלות הכלכלית שלנו מוטעת מכתחילה. במידה ואתם חוששים שמא הלוואה זו היא רק פיתרון זמני לבעיה הרבה יותר גדולה, רצוי מאוד לשכור את שירותיו של בעל מקצוע שיבדקו את התנהלותכם ...
 

משתדלים לא להקשות בהלוואות אקספרס חוץ בנקאיות

סתיו כהן סתיו כהן  |  Apr 16, 2012  |  609 Views  |  Read Full
 
מאז יצא חוק בכר בשנת 2007 ושוק ההלוואות בישראל החל לפרוח עובר השוק שינויים והולך ומשתכלל. עוד גופים נכנסים לעסק רווחי זה של ההלוואות וכיום נדמה כי אין קל יותר מלקחת הלוואות אקספרס לסכומים של 30,000 ש"ח או יותר ולהחזיר אותם תוך מספר חודשים או אף מספר שנים. העיתונים והאינטרנט מלאים בפרסומים על חברות מימון בעלי היתר ממשרד האוצר לתת הלוואות או גופי מימון הפועלים באישור משרד המסחר והתעשייה. אנשים רבים הנקלעים למצוקה רגעית וחייבים לכסות את המינוס בחשבון בדחיפות או חייבים לממן רכישה בלתי צפויה או לממן שדרוג רכב, שיפוץ וכד יכולים לפנות ולקחת הלוואות חוץ בנקאיות ובכך לא להכביד על מסגרת האשראי. רוב האנשים יעדיפו לקחת הלוואות ללא ערבים אך חוקי המשחק משתנים בין החברות המאפשרות לקחת הלוואות מהן וכל חברה מחשבת ריביות באופן שונה ומגדירה סכומים ותנאי החזר באופן שונה ובהתאמה אישית למצבו של הלקוח אשר מבקש לקחת את ההלוואה.
הלוואות חוץ בנקאיות הן עסק רווחי
חברות המימון החוץ בנקאי מודעות לרווחיות העצומה בענף ההלוואות. חברות אלה לוקחות ריביות גבוהות יותר מאשר הבנקים והן יודעות כי מי שפונה אליהן נמצא לרוב ...
 

מה עדיף, להגדיל את האשראי או לקחת הלוואה לכל מטרה

סתיו כהן סתיו כהן  |  Apr 16, 2012  |  724 Views  |  Read Full
 
רוב העסקים נעזרים במימון חיצוני על מנת לצמוח, להתפתח, למנף את העסק או לפתור בעיית תזרים מזומנים ועוד. עסקים בשלבי הקמה זקוקים להון על מנת לפתח את הכסף ולרוב לא יוכלו לעשות זאת בעזרת הון עצמי. גם חברות גדולות יעדיפו בדרך כלל לקחת הלוואה מיידית עם ריביות כמו ריבית פריים בהן סך הריביות המתווסף על ההלוואה נמוך מחריגה במסגרת האשראי או מפתיחת תוכנית חיסכון, או מימוש ניירות ערך רווחיים וכד'. בסופו של דבר צריך בעל העסק האם עדיף לו הלוואה לכל מטרה לטובת העסק או מסגרת אשראי.
מה שונה בין הלוואה למסגרת אשראי
למעשה גם הלוואה וגם מסגרת אשראי פועלות באופן דומה. מדובר על כספים שהבנק מעניק לעסק בצורת אשראי. הכסף אינו שייך ללקוח אלא זהו כספו של הבנק, והבנק מעמיד לרשות הלקוח העסקי הון זה כדי שהעסק יוכל להתקיים ולהתפתח. כסף זה המוענק ללקוח נושא ריבית פריים תמורת השימוש בכסף וכך הבנק מוסיף לרווחיו. מסגרת אשראי נועדה לאפשר ללקוח העסקי (הדבר נכון גם לגבי לקוח פרטי) למשוך מחשבון הבנק שלו סכום כספי מעבר לסכום הכסף הנמצא ביתרת הזכות בחשבון.
על פי חוק לא ניתן ללקוח העסקי למשוך כספים מעבר למסגרת האשראי או ...